reklama

„Bezpieczna droga do szkoły” z kutnowskim policjantami

Od początku roku szkolnego trwają ogólnopolskie działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie rozpoczęli spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach. Funkcjonariusze rozmawiają z uczniami na tematy związane z ich bezpieczeństwem podczas drogi do i ze szkoły, podczas pobytu w szkole i po zakończeniu zajęć szkolnych.

- R E K L A M A -

Stałym elementem działań pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły, która  jest codziennością dla każdego ucznia. Zapewnienie bezpieczeństwa w tym szczególnym okresie jest jednym z zadań rodziców, szkoły a także policjantów. Dlatego właśnie kutnowscy policjanci odwiedzają przedszkola i szkoły by porozmawiać z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z ich bezpieczeństwem. W dniu dzisiejszym takie spotkanie odbyło się w Przedszkolu Miejskim w Krośniewicach. Policjantka uświadamiała najmłodszych uczniów, jak powinni zachowywać się na drodze i w jej pobliżu, a także jakie miejsca powinni wybierać do bezpiecznych zabaw. Podczas każdego spotkania policjanci będą podkreślać ogromną rolę elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych i rowerzystów. Policjanci omówili  również sytuacją, jak należy zachować się, gdy podchodzi do nas osoba obca i jak zachować się gdy jesteśmy sami w domu. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom numer alarmowy 112. Przedszkolaki mogły zapoznać się z pieskiem policyjnym a także wsiąść na oznakowany motocykl policyjny.

Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, MY DOROŚLI, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

- R E K L A M A -

(KPP Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: