Bezpieczne wakacje w Bzówkach. Za nami piknik pełen zabawy i edukacji dla najmłodszych (ZDJĘCIA)

Wakacyjny piknik dla dzieci i młodzieży „Bezpieczne Wakacje 2” za nami! 29 czerwca odbył się wakacyjny piknik, w którym uczestniczyli m.in. Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego oraz Aleksandra Wojtalik i Bartosz Rogacki – Radni Rady Gminy Nowe Ostrowy. Wydarzenie miało miejsce na terenie Baru ,,u Bogusi” w Bzówkach, a jego organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Wsi Bzówki „Lepsze Jutro”.

- R E K L A M A -

Podczas pikniku dzieci i młodzież mogły korzystać z dmuchańca, brać udział w zabawach i konkursach oraz delektować się darmowymi przekąskami, takimi jak zapiekanki, frytki i kiełbaski z grilla. Nie zabrakło także zdrowych, owocowych soczków na ugaszenie pragnienia oraz stoisko z warkoczykami, tatuażami i malowaniem buziek. Ważnym elementem wydarzenia były prelekcje na temat bezpiecznych zachowań w trakcie wakacji, które prowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz OSP Ostrowy-Cukrownia.

„Podczas pikniku rozdawaliśmy opaski odblaskowe, aby nasi milusińscy byli widoczni na drodze podczas wakacji. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem. Cieszę się, że jako Powiat mogliśmy wesprzeć tak ważną inicjatywę, jaką jest promowanie bezpiecznych zachowań” – mówi Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

„Piknik zgromadził mnóstwo osób, a przygotowane atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo dziękuję strażakom z OSP Ostrowy-Cukrownia za przygotowanie pokazu sprzętu oraz kurtyny wodnej, którą dzieci uwielbiają” – dodaje Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Dodatkową atrakcją były piłkarskie konkursy – strzał na bramkę oraz podbijanie piłki, zorganizowane przez Tomasza Marciniaka – Dyrektora ds. rozwoju i promocji Teqballu. Do wygrania były repliki piłek z Euro 2024 oraz płyty z autografem Luny – reprezentantki Polski na tegorocznej Eurowizji.

- R E K L A M A -

„Drugi piknik z cyklu ,,Bezpieczne Wakacje” zorganizowany przez nasze stowarzyszenie odbył się przy ogromnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Kutnie, a szczególnie Pana Starosty Daniela Kowalika i Pana Tomasza Walczewskiego, którym bardzo dziękujemy za wszelką pomoc. Podziękowania kierujemy również do partnera naszego pikniku do firmy Dawtona która ufundowała mnóstwo musów owocowych ,,Drugie śniadanie”. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, za co bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że na kolejnych piknikach będzie jeszcze więcej uczestników. Możecie być pewni, że przy następnym spotkaniu nie zabraknie darmowych przekąsek i atrakcji” – mówi Adam Przepióra – Prezes Stowarzyszenia Wspierania i Rozwoju Wsi Bzówki „Lepsze Jutro”.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do mł. asp. Katarzyny Wasiak z KPP w Kutnie oraz strażaków z OSP Ostrowy-Cukrownia za pomoc i przeprowadzenie prelekcji.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: