„Bezpiecznie w mieście” w Kutnie. Za nami kolejny powiatowy piknik (ZDJĘCIA)

Za nami trzeci piknik z cyklu pn.: „Bezpieczny Powiat”, który odbył się w Kutnie przy ulicy Królowej Jadwigi 7. Przygotowano mnóstwo atrakcji!

- R E K L A M A -

Zgromadzonych uczestników pikniku przywitali: Przemysław Błaszczyk Senator RP, Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP, Daniel Kowalik Starosta Kutnowski oraz Krzysztof Matusiak Prezes RSM Pionier.

– Dziękuję wszystkim, którzy się w to przedsięwzięcie angażują. Myślę, że warto takie pikniki organizować i rozmawiać o bezpieczeństwie, o tym co może spotkać naszych milusińskich w okresie wakacji. Każdy z nas chce, by ten okres był radosny, ale także, by każdy wrócił we wrześniu do szkół bezpiecznie i szczęśliwie. Gratuluję pomysłu i dziękuję wszystkim służbom – mówił Przemysław Błaszczyk, Senator RP.

- R E K L A M A -

– Szanowni Państwo, dziś jesteśmy tutaj po to, żeby dobrze się bawić. Przygotowaliśmy oprócz prelekcji wiele różnych atrakcji, by połączyć przyjemne z pożytecznym. Mam nadzieję, że pomimo dobrej zabawy przyswoimy także dużo informacji edukacyjnych o bezpiecznym zachowaniu w mieście – mówił Daniel Kowalik Starosta Kutnowski.

– Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem. Dzieci na pikniku bawiły się i edukowały jednocześnie z czego bardzo się cieszę. Życzę dzieciom bezpieczny i pełnych zabawy wakacji – mówiła Jolanta Pietrusiak, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

- R E K L A M A -

– Cykl pikników „Bezpieczny Powiat” miał na celu uświadomić dzieci i młodzież jakie zagrożenia czyhają na nich podczas wakacji. Cieszymy się, że udało się zorganizować to przedsięwzięcie, a dzieci uczyły się podczas pikników. Zapraszam już teraz na pikniki w sierpniu pn.: „Bezpieczny powrót do szkoły” – mówi Zdzisław Góreczny, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

– Życzę Państwu wspaniałej zabawy, dzieciom przede wszystkim. Chciałem też wspomnieć, że bezpieczeństwo w mieście to także bezpieczne zamieszkiwanie i my jako zarząd razem z organami dokładamy wszelkich starań żeby było bezpiecznie – mówił Krzysztof Matusiak, Prezes RSM Pionier.

Piknik rozpoczął się prelekcjami dotyczącymi bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Wykłady poprowadzili przedstawiciele: Komendy Powiatowej Policji w Kutnie ml. asp. Daria Olczyk, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Waldemar Miaczkowski, Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Kutnie – Agnieszka Matusiak i Joanna Kosmala oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie – asp. Adama Baranowskiego.

Powiat Kutnowski reprezentowali: Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Jolanta Pietrusiak Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Marciniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Zdzisław Góreczny Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Bartosz Serenda Radny Rady Powiatu Kutnowskiego oraz Ryszard Olesiński Radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

Na pikniku obecni byli także Przemysław Błaszczyk Senator RP, Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP oraz przedstawiciele RSM Pionier – naszego partnera tj.: Krzysztof Matusiak Prezes RSM Pionier, Michał Tetkowski Zastępca Prezesa RSM Pionier, Włodzimierz Grzelak Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej RSM Pionier.

Podczas pikniku wszyscy bawili się świetnie. Dla dzieci były jabłka, cukierki, popcorn, smoothie, hot–dogi przygotowane przez firmę Animex, zapiekanki oraz frytki przygotowane przez Bar u Bogusi i kręcone ziemniaczki! Było także mnóstwo atrakcji w postaci dmuchańców, trampolin, pokazów służb mundurowych – Policji oraz PSP w Kutnie. Obecni byli także przedstawiciele 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Outcast AirSoft Team. Nie mogło także zabraknąć uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych, malowania twarzy przygotowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie, zaplatania kolorowych warkoczyków oraz tańca z kolorami. Ogromną atrakcją dla dzieci była także możliwość zajęcia miejsca kierowcy w radiowozie policyjnym, na motocyklu policyjnym, w wozie strażackim oraz w pojeździe 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Młodzi uczestnicy pikniku przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwy strażak, pokonując strażacki tor przeszkód i otrzymać dyplom Młodego Strażaka, który przygotowany był przez PSP w Kutnie.

Nie brakowało również wielu konkursów z nagrodami. Odbyły się m.in.: konkurs z kolorowankami, w którym do wygrania były plecaki oraz gadżety przekazane przez firmę Florian. Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego zorganizował konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie, w którym rozdawał opaski odblaskowe „Bezpieczny Powiat 112” z herbem Powiatu, upominki od firmy Animex oraz chipsy od firmy Kellogg’s, Państwowa Inspekcja Sanitarno–Epidemiologiczna w Kutnie w konkursach rozdawała m.in. mini puzzle, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w konkursach rozdawała m.in. dmuchane materace. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także konkurs przeprowadzony przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, w którym to do wygrania były gadżety z elementami odblaskowymi.

Tomasz Marciniak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego zorganizował konkursy piłkarskie, w których do wygrania były gadżety Powiatu Kutnowskiego oraz vouchery do sklepu Martes Sport, ufundowane przez RSM Pionier. Następnym sportowym konkursem był konkurs zorganizowany przez Tomasza Walczewskiego – Członka Zarządu Powiatu Kutnowskiego na najdłuższe kręcenie hula–hopem w którym rozdawano chipsy od firmy Kellogg’s oraz vouchery do sklepu Martes Sport, ufundowane przez RSM Pionier, vouchery do Baru u Bogusi oraz vouchery na kręconego ziemniaka ufundowane przez Joannę Wyrzykowską.

Podczas pikniku Daniel Kowalik Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Tomasz Marciniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Zdzisław Góreczny Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego oraz Ryszard Olesiński Radny Rady Powiatu Kutnowskiego przekazali do Kutnowskiej Komendy Policji pachołki z dodatkowym oświetleniem, pomocne przy zabezpieczaniu zdarzeń drogowych.

– Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji naszym partnerom strategicznym: Firmie JBF Group, Panu Andrzejowi Jankowskiemu Właścicielowi firmy JBF Group oraz firmie Animex. Dziękuję bardzo firmie EnerBio za ufundowanie trampolin dla dzieci, które sprawiły im niesamowitą radość oraz podziękowania dla RSM Pionier za ufundowanie dmuchańcy dla dzieci. Ogromne podziękowania także dla naszych pozostałych partnerów: Engie, Wotex, Dudki 11, Leiber, Sommers, MagneVita, Bar u Bogusi, Cyberkultura, AMZ Kutno, Aquas, Florian, ZUK, Kellogg’s, Piekarnia Dąbrowice, MPC, Wspomnienie na Życzenie, PreZero, Drogon, RSM Pionier, oraz Lechita. Dziękuję też mediom, służbom, Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej, Kutnowskiemu Szpitalowi Samorządowemu, Nadleśnictwu Kutno oraz Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dziękuję także Agencji Ochrony Viper za czuwanie nad bezpieczeństwem oraz Centrum Medycznemu Dermex za obsługę medyczną – wylicza Tomasz Walczewski, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: