Biuro posła Rzymkowskiego złożyło zawiadomienie na policję. Chodzi o…

Dyrektor biura poselskiego Tomasza Rzymkowskiego pojawił się wczoraj w komendzie kutnowskiej policji. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania parlamentarzysta nie chce zdradzać szczegółów, ale podzielił się kilkoma informacjami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„Dyrektor mojego biura złożył zeznania na Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakie złożyliśmy na temat znęcania się nad pewnym psem, co zakończyło się dla niego tragicznie. Informację o tym otrzymaliśmy od obywatela, który napisał maila do biura. Ze względu na dobro prowadzonego postępowania żadnych szczegółów nie zdradzę, chciałem tylko wyrazić radość, że są osoby, które jednak zrozumiały moją wypowiedź o „prawach zwierząt” i nie doszukiwały się w niej przyzwolenia na okrucieństwo” – czytamy we wpisie kutnowskiego posła i wiceministra edukacji Tomasza Rzymkowski.

- R E K L A M A -

Parlamentarzysta w mediach społecznościowych odniósł się szeroko do swojej wypowiedzi o „prawach zwierząt”, która była szeroko komentowana w ostatnim czasie.

„Tak jak wyjaśnianie, że potoczne nazywanie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej „komuną” jest terminologicznym błędem (jak mi podpowiada mój dyrektor biura, który zdał na piątkę egzamin na studiach ze współczesnych doktryn politycznych i wskazuje, że do komunizmu sporo jeszcze brakowało), nie oznacza wybielania tego okresu w polskiej historii, ani usprawiedliwiania zbrodni i represji popełnionych przez aparat ucisku, tak samo wskazywanie, że „prawa zwierząt” nie istnieją, nie oznacza przyzwolenia na znęcanie nad zwierzętami. To jest uwaga semantyczna, bez drugiego dna. Drugie dno pojawia się wtedy, gdy ktoś wmawia, że kłusownictwo jest tym samym, co transport zwierząt do ubojni. Moja zdecydowana reakcja na taką manipulację w podręczniku musiała mocno niektórych zaboleć. Tak mocno, że zaczęli rozpowszechniać kłamstwo o mojej pochwale dla tegoż kłusownictwa…” – tłumaczy T. Rzymkowski.

- R E K L A M A -

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: