Blacha perforowana – wykorzystaj jej potencjał!

Blacha perforowana to charakterystyczny arkusz metalu, który posiada regularne otwory. Mogą być one kwadratowe, okrągłe, podłużne lub w niestandardowym kształcie. I choć blacha stanowi dość surowy, konstrukcyjny materiał, to kryje w sobie elegancką estetykę, która coraz częściej wykorzystywana jest przez architektów i dekoratorów wnętrz. Sprawdź, jak możesz wykorzystać blachę perforowaną.

- R E K L A M A -

Blacha perforowana i jej właściwości

Blacha perforowana może być wykonana ze stali zwykłej, ocynkowanej, nierdzewnej lub z aluminium i to wybrany surowiec będzie decydował o właściwościach produktu końcowego. Jeśli zależy Ci na plastycznej, podatnej na deformacje blasze, postaw na wersję ocynkowaną. Została ona powleczona warstwą cynku, który sprawia, że blach jest odporna na korozję. Jeśli jednak poszukujesz materiału do zastosowania zewnętrznego lub do aranżacji, która ma przetrwać bardzo długo, wybierz stal nierdzewną. Wszystkie te blachy perforowane znajdziesz tutaj: https://siatkitkane.com.pl/

Meble biurowe i futurystyczne

Blacha perforowana prezentuje się bardzo estetycznie, dlatego z powodzeniem może być wykorzystywana również do zastosowań dekoracyjnych. Świetnie sprawdza się bowiem jako panel boczny lub tylna obudowa w meblach np. regałach, lub biurkach pracowniczych. Zapobiega wypadnięciu książek lub dokumentów, a jednocześnie zasłania nieco widok za szafą lub pod biurkiem. Oprócz blachy perforowanej świetnie sprawdzą się tu również różnego rodzaju siatki plecione (https://siatkitkane.com.pl/siatki-plecione), które również wykorzystywane są do funkcjonalnych dekoracji w nowoczesnym stylu.

- R E K L A M A -

Balustrady

Wysokogatunkowe, nierdzewne blach perforowane (https://siatkitkane.com.pl/blachy-perforowane) wykorzystywane są również do budowy balustrad lub osłony elewacji w futurystycznym budownictwie. Dzięki otworom powierzchnia pod blachą jest wentylowana, ale jednocześnie nie przedostanie się przez nią żaden ptak, czy gryzoń.  Decydując się na wykorzystanie tego materiału w charakterze balustrady, należy zadbać o wybór niezawodnej, odpornej na naprężenie i warunki atmosferyczne blachy, ponieważ ma ona zapewnić Twoim bliskim bezpieczeństwo podczas przebywania na balkonie.

Blaty i półki wiszące

Możliwości wykorzystania blachy perforowanej jest naprawdę wiele. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z arkusza takiej blach wykonać blat do stołu jadalnego lub ogrodowego. Jeśli urządzasz mieszkanie w stylu industrialnym, odpowiednio obrobiona blacha perforowana sprawdzi się również jako wisząca półka. Często wykorzystuje się ją również w warsztatach samochodowych do przygotowania stanowiska roboczego.

- R E K L A M A -

materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: