reklama
reklama

Blaty na wymiar – wybieramy najlepsze

Myśląc – blaty na wymiar, można mieć różne materiały przed oczami. Może to być płyta laminowana, kamień, stal, kompozyt i wiele innych. Wśród nich znajdziemy nawet szkło i to w różnych wariantach – barwione, matowe, czy błyszczące. A i nawet teraz nie wyczerpaliśmy możliwości przynajmniej tego tworzywa. Wydaje się jednak, że jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest drewniany blat. Owszem, w różnych wersjach może być on droższy lub tańszy nie tylko ze względu na rodzaj drewna, z jakiego jest zrobiony, ale również z powodu tego, czy jest rodzimy, czy egzotyczny. Niemniej nie sposób odmówić mu popularności. Można nawet zaryzykować opinię, że tam, gdzie czasami domownicy decydują się na blat z innego materiału niż drewno, nie decydują o tym względy jakościowe i estetyczne, a bardziej finansowe.

- R E K L A M A -

Blaty na wymiar – wpasować w krajobraz pomieszczenia

Blaty na wymiar więc, to myślenie nie tylko o rodzaju tworzywa, z jakiego są zrobione, ale – jak sama nazwa wskazuje – o umiejętności wpasowania ich w pewien krajobraz pomieszczenia, gdzie planujemy blat ów zamontować. Nie od dzisiaj przecież decydując się na zmiany w naszych mieszkaniach, np. w kuchni, doskonale zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w stanie ten element umieścić w każdym miejscu. Zresztą czasami dla zmiany wystroju, to właśnie zmiana blatu decyduje o tym, jaki przybierze charakter przywoływana wcześniej kuchnia. Wspominane wyżej drewno ma z kolei to do siebie, że świetnie współgra z różnymi stylami wnętrzarskimi. Właściwie można powiedzieć, że nie ma takiego otoczenia, w którym blat drewniany by się nie wkomponował. 

Blaty na wymiar a efekt domina

Blaty na wymiar zatem są już pewnym standardem na rynku, gdzie proponuje się tego rodzaju rozwiązania. Owszem, trzeba sobie zdawać sprawę, że nie każdy blat będzie tak prosty do przygotowania go w odpowiednim wymiarze. Mało tego, decydując się na przykład na blat kamienny, musimy sobie zdawać sprawę, że jego waga, może się wiązać ze wzmocnieniem szafki, na której będzie się on opierał. Każda więc nawet najmniejsza zmiana w stylu naszego pomieszczenia może wiązać się z efektem domina. Blat jest tego dobrym przykładem. Jednakże, decydując się na drewniany – można chyba zaryzykować takie stwierdzenie – jego montaż nie powinien wywołać fali kolejnych, potrzebnych zmian.

- R E K L A M A -

Odświeżanie pomieszczeń

Zatem jednym słowem blaty na wymiar mogą nam się kojarzyć z ciekawym odświeżeniem któregoś z pomieszczeń i wszystko wskazuje na to, że w wielu przypadkach może to być wystarczająca modyfikacja, która pozwoli nam się cieszyć nowym wystrojem.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: