reklama
reklama
reklama
reklama

Blisko 50 mln złotych na inwestycje w szpitalu w Kutnie. „Szpital nigdy nie był w tak dobrej kondycji”

Dziś w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu inwestycji dokonanych w mijającej kadencji samorządowej. ― Jeśli chodzi o funkcjonowanie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, to ta kadencja może być uznana jako rekordowa ― komentuje Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

Na wstępie Starosta Kutnowski Daniel Kowalik przypomniał, że na początku skonsolidowano zadłużenie lecznicy, dzięki czemu zniknęło widmo zamknięcia szpitala.

― W 2018 roku po ukonstytuowaniu się zarządu powiatu, jednym z pierwszych pism, jakie trafiły na moje biurko, było pismo ówczesnego dyrektora szpitala, wskazujące że lecznica prawdopodobnie zostanie zgłoszona do upadłości. Musieliśmy wówczas podejmować bardzo szybkie, bardzo drastyczne kroki, aby uniemożliwić zamknięcie szpitala, czego wynikiem było właśnie oddłużenie i skonsolidowanie zadłużenia ― podkreślał starosta Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

― W tamten czas wprowadziliśmy do spółki około 10 milionów złotych wkładu pieniężnego, aby uniemożliwić potencjalnym wierzycielom zgłoszenia wniosku o upadłość szpitala. Po tym już było tylko lepiej. Rozpoczęliśmy wstępną restrukturyzację lecznicy, zaczęliśmy pozyskiwać środki na modernizację naszego szpitala. Ogółem na modernizację naszego szpitala przeznaczyliśmy około 47 mln złotych. Jeśli chodzi o funkcjonowanie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, to ta kadencja może być uznana jako rekordowa ― dodawał starosta.

Wśród inwestycji przeprowadzonych w szpitalu wymieniono między innymi przebudowę oddziału wewnętrznego, przebudowę OIOM-u czy przebudowę wejścia do szpitala. Zakupiono też wiele specjalistycznego sprzętu medycznego m.in. tomograf.

- R E K L A M A -

― Na ten rok planowana jest oczywiście kontynuacja inwestycji w służbę zdrowia. Pozyskaliśmy około 25 mln złotych na termomodernizację szpitala. W powiatowym budżecie zabezpieczone zostało kolejne 5 mln złotych. To bardzo ważna inwestycja, która będzie owocowała dalszymi oszczędnościami ― mówił starosta Daniel Kowalik.

Otwarcie zmodernizowanego OIOM-u (fot. archiwum)

O przeprowadzonych inwestycjach szczegółowo mówiła także wicestarosta Magdalena KrupińskaKotulska.

― Myślę, że kutnowski szpital nigdy nie był w tak dobrej kondycji. Słowa, że ten szpital został odbudowany nie są słowami absolutnie przesadnymi. Podsumowaliśmy ponad 37 mln złotych inwestycji, ale musimy jeszcze dodać, że podnieśliśmy kapitał zakładowy spółki o ponad 16 mln złotych. Liczby są imponujące, a zakres działań i inwestycji jest dostrzegalny gołym okiem ― mówiła wicestarosta Krupińska-Kotulska.

Głos zabrał także Artur Gur, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

― Ja miałem okazję być w takich bliźniaczych do Kutna szpitalach, w Pabianicach czy Sieradzu. Tam były inwestycje robione praktycznie od samego początku istnienia szpitala, a tamte placówki i nasza powstały w podobnym czasie. My tutaj w Kutnie musimy jakby doganiać ten stracony czas z poprzednich trzydziestu kilku lat. Ale to się dzieje i te ważne inwestycje realizowane są w ostatnich latach. Taką wisienką na torcie będzie wspomniana termomodernizacja placówki ― mówił Artur Gur, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego i jednocześnie dziękował władzom powiatu za dobrą współpracę.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: