reklama
reklama

Blisko 850 osób na kwarantannie, jest najnowszy raport o koronawirusie w Kutnie i okolicach

Starosta Kutnowski Daniel Kowalik przekazał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie. Ile w Kutnie i okolicach osób jest objętych kwarantanną i ile mamy aktywnych zakażeń? Sprawdźcie najnowszy raport z dnia 17 września 2020.

W tej chwili według najnowszego raportu z dniach 17 września 2020 aż 848 osób jest objętych kwarantanną i izolacją. W powiecie łącznie jest 16 aktywnych przypadkó zakażenia koronawirusem – 11 w Kutnie, 2 w gm. Kutno, 2 w gm. Bedlno i 1 w gm. Żychlin.

- R E K L A M A -

Ponadto 3 osoby są hospitalizowane w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusa.

Przypomnijmy, dziś podjęto decyzję o zamknięciu Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie w związku z zakażeniem koronawirusem wśród personelu szkolnego. W związku z powyższym Dyrektor Szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kutnie, wystąpił z wnioskiem do Prezydenta Miasta Kutna o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć i przejście na edukację zdalną wszystkich uczniów szkoły na czas od 18 do 21 września br. 

- R E K L A M A -

„Prezydent Miasta wyraził zgodę na taką formę organizacji nauki. Wszelkie szczegóły dot. organizacji pracy szkoły będą przekazywane uczniom i rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Ponadto informujemy, że w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych zostanie przeprowadzona w szkole dezynfekcja” – komentuje biuro prasowe UM Kutno.

Dane dotyczące koronawirusa na terenie Powiatu Kutnowskiego
Stan na 17.09.2020
:

- R E K L A M A -

Kwarantanna i izolacja – 848
Pod nadzorem epidemiologicznym – 0
Hospitalizowanych – 3
Zarażonych – 16 (11 – miasto Kutno, 1 – gm. Żychlin, 2 – gm. Kutno, 2 – gm. Bedlno)
Osoby wyleczone – 130 (89 – miasto Kutno, 22 – gm. Kutno, 5 – gm. Żychlin, 6 – gm. Krośniewice, 2 – gm. Bedlno, 4 – gm. Nowe Ostrowy, 3 – gm. Strzelce)
Zgony – 4 (72-M miasto Kutno; 60-K miasto Kutno; 76-M miasto Kutno, 89 – M gm. Kutno. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: