Blisko centrum Kutna powstał zielony skwerek [ZDJĘCIA]

W kutnowskim krajobrazie pojawiło się kolejne miejsce, gdzie można spędzić przyjemnie czas na łonie natury. Blisko centrum powstał nowy skwer, który ma być sukcesywnie rozbudowywany.

Nowy skwer powstał przy ulicy Zamkowej. Miejsce to łączy wspomnianą ulicę Zamkową z ulicą 1 Maja. Do tej pory niezagospodarowany teren zyskał nowe oblicze, dzięki usunięciu zbędnych krzewów. W nowym kieszonkowym parku zostały już zamontowane ławki, domki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Posadzone są już nowe krzewy i byliny. Dodatkowo w przyszłym tygodniu posadzone zostaną nowe drzewa: brzozy i jarzębiny.

Park będzie idealnym miejscem do odpoczynku, bo już niedługo zainstalowane zostaną tam także specjalne miejskie hamaki. Tym samym w centrum miasta pojawiło się nowe miejsce do kontaktu z naturą.

— To jednak nie koniec pomysłów na zieleniec, ponieważ w przyszłym roku stanie tam jeszcze Kutnowski Ogród Doświadczeń, czyli specjalne miejsce do zabawy dla najmłodszych, które zostanie zrealizowane w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego — mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

(Źródło: Urząd Miasta Kutno)
Nie przegap: