reklama
reklama

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Strażackie obchody w Głogowcu [ZDJĘCIA]

Maj to miesiąc wyjątkowy dla strażaków – obchodzony jest między innymi Międzynarodowy Dzień Strażaka, a dodatkowo w tym roku obchodzona jest 30. rocznica powstania Państwowej Straży Pożarnej. Dziś w Głogowcu odbyły się kolejne strażackie uroczystości.

W niedzielę 8 maja w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Głogowcu w gminie Kutno odbyła się msza święta za strażaków. Odprawił ją ks. proboszcz Piotr Kalisiak, który jednocześnie jest kapelanem kutnowskich strażaków.

- R E K L A M A -

– Dziękuję Wam, że jesteście w takich dniach jak dzisiaj, ale przede wszystkim, że jesteście wtedy, gdy potrzebuje tego drugi człowiek. Dziękuję że walczycie o jego zdrowie i mienie innych osób. Szczególne podziękowania dla druhów OSP. Oczywiście też nie zapominam o pracownikach PSP, ale dzisiaj chciałem się na Was skupić. Bez wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych Państwowa Straż Pożarna, by sobie nie poradziła. Ramię w ramię stajecie z nami do walki z różnymi zagrożeniami. I zawsze możemy na Was liczyć – mówił Marek Myszkowski, komendant kutnowskiej straży.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości na czele z druhami ze wszystkich jednostek OSP z gminy Kutno wraz ze sztandarami oraz delegacją Urzędu Gminy Kutno przeszli pod pomnik św. Floriana, patrona strażaków, gdzie złożono wieńce.

W niedzielnym wydarzeniu udział wzięli także między innymi wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, poseł Tadeusz Woźniak, członek zarządu woj. łódzkiego Robert Baryła oraz miejski radny Janusz Kołodziejski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: