reklama
reklama

Borysek z Kutna walczy z mukowiscydozą i potrzebuje naszej pomocy!

Trwa zbiórka korków dla chorego na mukowiscydozę Boryska z Kutna. Chłopczyk ma niespełna trzy latka i niestety jego dzieciństwo odbiega od beztroskiego. Jego rodzice zwracają się o pomoc do ludzi dobrego serca.

O chorobie dowiedzieliśmy się z badań przesiewowych. Na początku po urodzeniu Borys zamiast przybywać na wadze to spadał. W Kutnie lekarze nie mogli znaleźć przyczyny i po dwóch tygodniach odesłali go do Łodzi na Sporna. W Łodzi był karmiony sondą, co sprawiło że ta waga wzrosła. Po dwóch tygodniach przy wypisie Borysa z Łodzi otrzymaliśmy telefon z Centrum Leczenia Mukowiscydoza o przybycie na badanie chlorków w pocie. Chlorki były zawyżone i diagnoza była oczywista – mukowiscydoza. Po raz kolejny zostaliśmy w szpitalu na 2 tygodnie, aby uczyć się wszystkiego po kolei: robienia inhalacji, dawkowania kreonu do jedzenia oraz podawania innych leków – wspominają rodzice małego Boryska.

- R E K L A M A -

Choroba nie jest łaskawa dla Boryska, bowiem są już pierwsze nieodwracalne zmiany na płucach. Dodatkowo wątroba nie wytrzymuje już od nadmiaru antybiotyków i leków. Zatrważające są też dane statystyczne – średnia długość życia z mukowiscydozą w Polsce to zaledwie 21 lat…

Aktualnie Borys przyjmuje kreon do jedzenia w przeliczaniu na 1 g tłuszczu. Wykonujemy dziennie 3 inhalacje a w okresie infekcji wzrasta do 5–6 dziennie. Przez obniżoną odporność często ma antybiotyki, czego skutkiem już są podwyższone parametry wątrobowe. Niestety ma też już nieodwracalne zmiany na płucach,które przez chorobę po prostu niszczeją – mówi pani Ilona, mama Boryska.

- R E K L A M A -

Na facebooku trwa urodzinowa zbiórka pieniędzy dla Boryska. [LINK DO ZBIÓRKI]

Rodzice chłopca zwracają się o pomoc i na przykład zbieranie plastikowych nakrętek. Można je zostawiać w:

- R E K L A M A -

W Kutnie:
– Gabinet Logopedyczny Monika Stolińska Listopada 16
– Szkoła Podstawowa nr 5 Konduktorska 13
– Sklep Najtaniej w mieście Plac Wolności 2
– Sklep mięsny Zbyszko na Zamoyskiego 4
– OSM Radomsko na Podrzecznej 9
– Salon fryzjerski Duet na Listopada 34
– Salon kosmetyczny Monika Brylska Słowackiego 7
– Apteka Hipokrates Sowińskiego 8
– Apteka CALENDULA Grunwaldzka 1
– Parafia św. Bartłomieja w Strzegocinie

W Łęczycy:
– Sklep mięsny Zbyszko ul. Przedrynek 11

W Piątku:
– Sklep mięsny Zbyszko ul. Rynek 9a.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: