Wiadomości KutnoNa sygnaleBrutalne zabójstwo, nie żyje 16-latka. Dramat pod Łowiczem

Brutalne zabójstwo, nie żyje 16-latka. Dramat pod Łowiczem

Tragedia u naszych sąsiadów – pod Łowiczem doszło dziś do brutalnego zabójstwa. Śmierć poniosła 16-letnia dziewczyna. Okoliczności tragedii ustalają teraz policjanci pod nadzorem prokuratury.

- Reklama -

Jak podaje Alarmowy Łowicz, dramat rozegrał się w miejscowości Dzierzgów w powiecie łowickim. Na jednej z posesji kilkukrotnie dźgnięta nożem została 16-latka, która mimo natychmiastowo udzielonej pomocy zmarła.

- Reklama -

Sprawca tej brutalnej zbrodni został już zatrzymany – to mieszkaniec tej samej gminy. Dlaczego doszło do tragedii? To ustalają policjanci oraz prokurator.

Zatrzymany 22-latek, grozi mu dożywocie

Prokuratura Rejonowa w Łowiczu wystąpiła do miejscowego sądu z wnioskiem o aresztowanie na okres 3 miesięcy 22 – letniego mężczyzny podejrzanego o zbrodnie zabójstwa 16-latki. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

- Reklama -

Potrzebę aresztowania uzasadniamy grążąca podejrzanemu surową karą, zachodzącą z jego strony obawą matactw i ukrywania się przed organami ścigania.

Podczas przesłuchania, które odbyło się w szpitalu, gdzie przebywa dozorowany przez policjantów, nie odniósł się do stawianego zarzutu, odmówił złożenia wyjaśnień, odpowiadał jedynie na pytania obrońcy, które dotyczyły stanu zdrowia.

Planowane jest przeprowadzenie badań sądowo – psychiatrycznych. Oczekujemy na wyniki badania próbek krwi, które pozwolą na ustalenia, czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających. W chwili zatrzymania był trzeźwy – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

https://www.facebook.com/AlarmowyLowicz/posts/2824542570984609

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: