reklama
reklama
reklama
reklama

Budowa WORD w Kutnie coraz bliżej, symbolicznie wbito łopatę – ZDJĘCIA

Dziś na przyszpitalnych terenach w Kutnie nastąpiło symboliczne wbicie łopaty w teren, gdzie wkrótce pobudowana ma zostać filia WORD, dzięki której w Kutnie będzie można zadawać egzamin na prawo jazdy.

- R E K L A M A -

W briefingu prasowym udział wzięli m.in. Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber i dyrektor departamentu infrastruktury woj. łódzkiego Rafał Jóźwiak. Obecny był także dyrektor łódzkiego WORD-u oraz przedstawiciel przedsiębiorstwa, które będzie odpowiedzialne za inwestycję.

Ostatnio przetarg na budowę WORD-u w Kutnie wygrała firma TRAKT z Woźniakowa (do przetargu przystąpiło jeszcze siedmiu oferentów). Dziś symbolicznie wbito łopatę na terenie budowy, a w listopadzie zgodnie z planem inwestycja powinna zostać ukończona. Z kolei w grudniu mają odbyć się pierwsze szkolenia i egzaminy.

- R E K L A M A -

― Myślę, że budowa filii WORD w Kutnie to ogromny sukces tej kadencji. Dzisiaj wraz z Marszałkiem Województwa Łódzkiego wbiliśmy pierwszą łopatę, pod tą długo wyczekiwaną inwestycję w Powiecie Kutnowskim. Już w niedługim czasie mieszkańcy Powiatu Kutnowskiego będą mogli w końcu zdawać prawo jazdy na terenie Kutna. Powiat Kutnowski udostępnił działkę na poczet tej inwestycji. Jesteśmy po to, żeby organizować udogodnienia dla mieszkańców Powiatu Kutnowskiego w każdym możliwym zakresie i myślę, że tutaj dzięki tej współpracy udało nam się przygotować wspaniałą niespodziankę dla naszych mieszkańców. Prawdopodobnie pierwsze egzaminy będziemy mogli zdawać już pod koniec tego roku ― mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

― Dla mieszkańców nie tylko Kutna, ale i całego Powiatu Kutnowskiego i północnej części Województwa Łódzkiego to niezmiernie radosna informacja i niezmiernie radosny dzień bo po wielu ciągłych prośbach, występowania, proszenia i mówienia o tym, że jest taka potrzeba, udało się to zrobić. Mam nadzieję, że to marzenie wielu mieszkańców naszego regionu spełni się i będziemy mogli tutaj przyjechać jeszcze w tym roku, aby otworzyć ten ośrodek. Na razie jest to puste pole, a w tym miejscu za parę miesięcy będzie stała filia ośrodka WORD-u w Kutnie ― mówił Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego.

- R E K L A M A -

― Cytując klasyka, dzisiaj jest tutaj ściernisko, za chwilkę będzie nowy ośrodek terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi z oddziałem w Kutnie. Bardzo dziękujemy Panu Marszałkowi, Panu Dyrektorowi Rafałowi Jóźwiakowi oraz Panu Staroście Kutnowskiemu za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że na koniec roku, przed Bożym Narodzeniem, będziemy mogli przeprowadzić pierwszy egzamin na kategorię B i mam nadzieję, że ten pierwszy egzamin będzie z wynikiem pozytywnym ― mówił Piotr Romek, Dyrektor WORD w Kutnie.

― Inicjatywa powstania WORD-u w Kutnie to inicjatywa, która ma już 11 lat. Serdecznie dziękujemy za przekazanie działki przez Powiat Kutnowski. Uzyskaliśmy też dwumilionową kwotę z Polskiego Ładu, co warto podkreślić, dlatego że pozwoliło to nam w tych trudnych czasach zbudować pełen montaż finansowy. W przeważającej części środki budżetowe Województwa Łódzkiego dominują, a kwota około 40% pochodzi ze środków rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład ― dodał Rafał Jóźwiak, Dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: