Burzliwy dzień w Sejmie. Jak parlamentarzyści z naszego okręgu głosowali ws. ustawy medialnej?

Po burzliwych dyskusjach Sejm przyjął w środę nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji - nazywaną ustawą medialną - która wzbudzała od dłuższego czasu spore kontrowersje. Sprawdzamy, jak głosowali parlamentarzyści z powiatu kutnowskiego oraz całego okręgu wyborczego.

- poniżej dalsza część artykułu -

W dzisiejszym głosowaniu udział wzięło 454 posłów – 228 było za nowelizacją ustawy, 216 przeciw, a 10 wstrzymało się.

- poniżej dalsza część artykułu -

Nowelizacja od dłuższego czasu wzbudzała spore emocje i kontrowersje. Założenia proponowanego przez PiS projektu: (za polsatnews.pl)

„Projekt PiS nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji projekt jest wymierzony w Grupę TVN, bo wejście w życie zawartych w projekcie przepisów może oznaczać konieczność sprzedaży TVN-u przez amerykański koncern Discovery” – czytamy na portalu polsatnews.pl
 
I dalej, za polsatnews.pl: „Według projektu koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG. Porozumienie proponuje, aby katalog państw mających dostęp do rynku medialnego w Polsce obejmował państwa należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w tym Stany Zjednoczone.

- poniżej dalsza część artykułu -

Poniżej lista głosów, jakie oddali parlamentarzyści z naszego okręgu wyborczego:

Prawo i Sprawiedliwość:
Joanna Lichocka ZA
Piotr Polak ZA
Paweł Rychlik ZA
Tomasz Rzymkowski ZA
Tadeusz Woźniak ZA
Marek Matuszewski ZA
Beata Mateusiak-Pielucha ZA

- poniżej dalsza część artykułu -

Koalicja Obywatelska:
Cezary Tomczyk PRZECIW
Dariusz Joński PRZECIW
Agnieszka Hanajczyk PRZECIW

Lewica:
Paulina Matysiak PRZECIW

PSL:
Paweł Bejda PRZECIW
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen