Był czterokrotnym Mistrzem Polski i grał w reprezentacji. Teraz wzmocni KS Kutno!

Zawodnika z takim CV w historii kutnowskiej piłki nożnej jeszcze nie było! Nowym graczem III-ligowego KS-u Kutno zostanie Łukasz Broź, czterokrotny Mistrz Polski oraz były reprezentant Polski.

Zawodnika z takim CV w historii kutnowskiej piłki nożnej jeszcze nie było! Nowym graczem III-ligowego KS-u Kutno zostanie Łukasz Broź, czterokrotny Mistrz Polski oraz były reprezentant Polski.

Łukasz Broź, który urodził się w 1985 roku, swoją karierę rozpoczynał w ABC Bagbud Giżycko, a później występował między innymi w Mamrach Giżycko i Kmicie Zabierzów. W sezonie 2006/2007 zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Widzewa Łódź, w którym grał aż do sezonu 2013/2014. W lipcu 2011 roku został wybrany kapitanem Widzewa Łódź. 20 czerwca 2013 roku za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem po rozegraniu łącznie 173 meczów ligowych, w których zdobył 11 bramek.

- R E K L A M A -

Cztery Mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski i gra w Europie

Wówczas przeniósł się do Legii Warszawa, z którą święcił największe sukcesy w karierze – zdobył cztery tytuły Mistrza Polski oraz trzy Puchary Polski. W barwach „Wojskowych” występował także w eliminacjach do Ligi Mistrzów (m.in. W meczu z Dundalk FC, w którym Legia awansowała do Ligi Mistrzów) oraz grupowych rozgrywkach Ligi Europy (zagrał w spotkaniach przeciwko między innymi Lazio, Trabzonsporowi, Ajaxowi czy SSC Napoli).

Przygoda Brozia z Legią dobiegła końca po sezonie 2017/2018 – wówczas obrońca przeniósł się do Śląska Wrocław, w którym grał w sezonach 2018/2019 i 2019/20. Później niestety doznał poważnej kontuzji kolana i ostatni oficjalny mecz rozegrał 8 listopada 2019 w Ekstraklasie przeciwko ŁKS-owi Łódź.

- R E K L A M A -

Broź dotychczas rozegrał aż 249 spotkań w Ekstraklasie, w których strzelił czternaście bramek.

Trzy mecze w reprezentacji Polski

Łukasz Broź w reprezentacji Polski w latach 2012–2014 rozegrał 3 mecze. Debiut zaliczył 14 grudnia 2012 roku na Mardan Spor Kompleksi w tureckim Aksu w wygranym 4:1 meczu towarzyskim z reprezentacją Macedonii, w którym Broź asystował przy bramce Szymona Pawłowskiego na 2:0 w 23. minucie meczu, natomiast ostatni mecz rozegrał 18 listopada 2014 roku w zremisowanym 2:2 meczu towarzyskim z reprezentacją Szwajcarii rozegranym na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, w którym w 52. minucie zmienił Artura Jędrzejczyka.

- R E K L A M A -

Wybrał Kutno zamiast I-ligowca

W ostatnich tygodniach zawodnik urodzony w Giżycku przymierzany był do gry w I-ligowym GKS-ie Bełchatów, jednak ostatecznie zadecydował się na grę w III-ligowym KS-ie Kutno. Warto dodać, że kilka dni temu z kutnowską drużyną związał się brat Łukasza, Mateusz.

Zarówno Mateusz jak i Łukasz Broziowie wystąpili we wczorajszym sparingu KS-u Kutno z Wartą Sieradz (porażka 0-3).

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: