reklama

Byli pijani i pobili 21-latka, bo… zwrócił im uwagę

Policjanci z kutnowskiej komendy wyjaśniają okoliczności pobicia, do którego doszło 19 kwietnia 2018 roku na jednej z ulic miasta. Dwie osoby usłyszały już zarzut pobicia. Uczestnicy zajścia muszą liczyć się teraz z konsekwencjami swojego zachowania. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kutnowskiej komendy 19 kwietnia 2018 roku ok. 15.45 otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednej z ulic w Kutnie. Kiedy policjanci dojechali na miejsce uczestnicy zajścia rozbiegli się. Mimo to w wyniku podjętych natychmiastowych działań w bardzo krótkim czasie zatrzymano 2 osoby, które brały udział w pobiciu mężczyzny.

- R E K L A M A -

Jak się okazało pracownik jednego z zakładów usługowych zauważył przez okno grupę mężczyzn, którzy głośno i wulgarnie zachowywali się, szarpiąc przy tym zabezpieczony rower jednej z klientek. Mężczyzna wyszedł na zewnątrz zwracając uwagę aby zaprzestali swojego zachowania. Wówczas sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego i pobili go. 21-letni mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami.

Zatrzymani to 31 i 37 letni mieszkańcy powiatu kutnowskiego. Trafili do policyjnego aresztu. Byli pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że mieli prawie po 2 promile w wydychanym powietrzu. Na podstawie zebranego materiału śledczy z kutnowskiej komendy 21 kwietnia 2018 roku przedstawili zatrzymanym osobom zarzut pobicia.

- R E K L A M A -

Dodatkowo 31-latek usłyszał zarzuty gróźb karalnych. Postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie, sprawcy zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze ustalają w dalszym postępowaniu ile dokładnie osób brało udział w zdarzeniu i jakie role te osoby odegrały. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- R E K L A M A -

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: