Były premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Kutnie. „Naszym zadaniem jest bronić Polaków przed drożyzną i Tuskiem” – FOTO/WIDEO

Były premier RP Mateusz Morawiecki pojawił się w Kutnie. Na targowicy miejskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem kandydatów Prawo i Sprawiedliwość do Parlamentu Europejskiego.

- R E K L A M A -

Dziś rano na targowicy miejskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem byłego premiera RP Mateusza Morawieckiego, a także kandydatów do Parlamentu Europejskiego – Waldemarem Budą, Joanną Lichocką, Piotrem Polakiem, Robertem Telusem. Nie zabrakło także przedstawicieli kutnowskiego PiS-u na czele ze Starostą Kutnowskim Danielem Kowalikiem. Obecni byli także między innymi radni miejscy i powiatowi Janusz Kołodziejski, Bartosz Czechowski, Robert Stępniewski, Małgorzata Stępniewska, Marek Kubasiński, Arkadiusz i Ryszard Olesińscy czy Ewa Rzymkowska.

― Głównym powodem naszego spotkania jest to, co się teraz dzieje w Polsce w odniesieniu do zwykłych ludzi. Mamy do czynienia z galopującą drożyzną i coraz wyższymi cenami w głównych sieciach handlowych. W Polsce ceny poszły o 15-20% do góry i to tylko w ciągu dwóch miesięcy. Ale to nie wszystko. Od 1 lipca bardzo gwałtownie wzrosną ceny energii, wzrosną ceny gazu, energii cieplnej i to wszystko musi być w odpowiedni sposób uświadomione. Dlatego tutaj z Kutna chcemy, żeby nasz głos wybrzmiał na cały kraj: „Stopo podwyżkom od lipca”! Zbieramy w całej Polsce podpisy ludzi pod inicjatywą obywatelską, która ma te podwyżki zablokować. Tylko to jest w stanie zablokować te podwyżki, bo rządzący nic sobie nie robią z tego, co dzieje się w dziedzinie gospodarczej, w obszarze społecznym. Tylko ta inicjatywa może rządzących powstrzymać. Oni boją się tylko gniewu narodu, gniewu ludu. Naszym zadaniem jest bronić Polaków przed drożyzną, przed Tuskiem i tą całą jego ekipą, która poprzez tematy zastępcze udaje, że nic się nie dzieje złego w gospodarce ― mówił w Kutnie Mateusz Morawiecki.

- R E K L A M A -

― Dzisiaj chyba nie ma ważniejsze sprawy niż zatrzymanie rządowych podwyżek, które są mniej więcej na poziomie 30%. Już to wiemy, ponieważ ustawa została przyjęta w parlamencie. Napisaliśmy projekt obywatelski, potrzebujemy 100 tysięcy podpisów. Już dzisiaj muszę państwu powiedzieć, że mamy bardzo dużą ilość i jest odzew świetny. Ale dlaczego? Po prostu obawiamy się tego, że kumulacja tych podwyżek od 1 lipca. Mówię tu o energii elektrycznej, gazie i cieple, po 30% każdego z nich. To da w gospodarstwie domowym przeciętnie kilkaset złotych. Na początku miało nie być podwyżek, później miały być 30 złotowe, teraz są 30 procentowe. Kłamali szanowni Państwo i będą to robić do 9 czerwca. Potem się okaże i już nie będzie żadnych wątpliwości, że te podwyżki będą chcieli wprowadzić ― mówił Waldemar Buda, „piątka” na liście z naszego okręgu do Parlamentu Europejskiego.

― Jest mi niezmiernie miło powitać u nas na Ziemi Kutnowskiej takich zacnych gości. Ostatnie 5 lat, czyli 2018-2024 był to skok cywilizacyjny dla powiatu kutnowskiego, dzięki wsparciu właśnie parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki osobistym decyzjom premiera Mateusza Morawieckiego do powiatu kutnowskiego wpłynęło na inwestycje ponad 150 milionów złotych. Przypominam, przypominałem i będę przypominał, że jest to więcej niż wszystkie poprzednie kadencje powiatowe razem wzięte. To pokazuje wymiar inwestycji, wymiar wsparcia i wymiar rozwoju, który gwarantowany jest przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Szanowni Państwo, z całego serca zachęcam na głosowanie na naszych kandydatów. Myślę, że dzięki takiej silnej reprezentacji będziemy mogli dalej kontynuować rozwój powiatu kutnowskiego – dodawał Starosta Kutnowski Daniel Kowalik.

Po konferencji politycy Prawa i Sprawiedliwości przeszli się po targowicy i rozdawali ulotki, a także robili wspólne zdjęcia z mieszkańcami. Można było także podpisać się pod obywatelskim projektem „Stop podwyżkom od lipca”.

Poniżej zapis konferencji prasowej:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: