reklama
reklama

Były prokurator z Kutna skazany. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Były już prokurator z Kutna Sławomir E. został skazany na 6 lat więzienia. Zapadł wyrok w głośnej sprawie z udziałem byłego szefa kutnowskiej prokuratury.

Jak podaje portal wiadomosci-lodz.pl, sąd uznał Sławomira E. winnego czterem stawianym mu zarzutom: przyjmowania łapówek w związku z pełnieniem funkcji publicznej, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, znieważenie interweniującej policjanti i grożenie utratą życia i zwolnieniem policjantów z pracy.

- R E K L A M A -

Łącznie sąd wymierzył byłemu prokuratorowi karę 6 lat bezwzględnego więzienia. Dodatkowo przez 10 lat nie będzie mógł wykonywać zawodów prawniczych. Został także ukarany 10 tys. złotych grzywny i przepadkiem zarekwirowanych 115 tys. złotych. Wyrok jest prawomocny.

Więcej o kulisach ostatniego posiedzenia sądu można przeczytać tutaj

Areszt, uchylenie immunitetu i szereg zarzutów

O sprawie Sławomira E. kilkukrotnie informowaliśmy na łamach Panoramy. Przypomnijmy, we wrześniu 2019 Sąd Najwyższy podjął uchwałę zezwalającą na uchylenie immunitetu prokuratorowi i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej, a także na jego tymczasowe aresztowanie. Z kolei w lutym tego roku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego podjęła decyzję o wydaleniu E. z zawodu.

- R E K L A M A -

Były już kutnowski prokurator usłyszał zarzuty m.in. przyjęcia korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kutnie w latach 2013-2015 na terenie Kutna i Łodzi w kwocie nie mniejszej niż 115 tys. złotych, tj. czynów z art. 228 §1 k.k. w zw. z art. 12 k.k.

– Ponadto prokuratorowi zostały przedstawione zarzuty naruszenia w ustalonym dniu 2017 roku nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, znieważenia go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i kierowania do niego gróźb karalnych w celu zmuszenia go do odstąpienia od czynności służbowych podczas interwencji w Łodzi, tj. czynów z art. 222 § 1 k.k., art. 226 §1 k.k. i art. 224 §2 k.k – informowała wówczas Prokuratura Krajowa.

- R E K L A M A -

W czasie popełniania zarzucanych czynów Sławomir E. kierował Prokuraturą Rejonową w Kutnie. Po reformie prokuratury w 2016 r. został z tej funkcji odwołany.

własne / wiadomosci-lodz.pl / TVP3 Łódź

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: