Były wypadki i protesty. Wreszcie będzie poprawa bezpieczeństwa?

Powraca temat feralnego skrzyżowania w Bedlnie, gdzie dochodziło do wielu groźnych wypadków. Niebawem rozpocząć ma się ważna inwestycja, która ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

- R E K L A M A -

Na łamach Panoramy wielokrotnie informowaliśmy o groźnych wypadkach, jakie miały miejsce w obrębie skrzyżowania w Bedlnie. Niestety, były też ofiary śmiertelne: Tragedia na drodze! Osobówka zmiażdżona przez ciągnik, nie żyje jedna osoba

Mieszkańcy mając dość bezczynności włodarzy, pod koniec 2021 roku zorganizowali nawet protest i blokowali przejazd samochodów. „Dość ofiar”, „Prosiliśmy, teraz żądamy”, „Dość bierności zarządców dróg” – między innymi te hasła znalazły się na przygotowanych przez mieszkańców transparentach. Protestujący wystosowali trzy postulaty. Chcą zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, wytyczenie trzeciego pasa z drogi nr 92 w kierunku Janowa, a także budowę przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej do marketu Dino.

- R E K L A M A -

Teraz okazuje się, że wreszcie podjęte zostaną kroki mające na celu poprawę bezpieczeństwa w Bedlnie. O podjętych krokach poinformował w mediach społecznościowych Rafał Jóźwiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

– Już po ważnej naradzie z Tomaszem Żuchowskim, generalnym dyrektorem dróg krajowych i autostrad w Warszawie. Poruszyliśmy m.in. temat poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 i drogi wojewódzkiej nr 583 w Bedlnie. Oddział Łódzki GDDKiA przygotowuje obecnie program bezpieczeństwa na drogach krajowych, w tym na DK92 w Bedlnie – informuje R. Jóźwiak.

- R E K L A M A -

Jak dodaje, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w ciągu najbliższych tygodni rozpocznie – w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – realizację chodnika i przejścia dla pieszych na DW 583 obok sklepu Dino.

– Pieniądze na ten cel pochodzą w większości z funduszu Polski Ład i w części z budżetu Województwa Łódzkiego. Dziękuję za zaangażowanie w działania na DK 92 sołtysowi Zbigniew Jagniątkowski z gminy Bedlno – mówi Jóźwiak.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: