Całodobowa pomoc drogowa – kiedy usługi lawety mogą okazać się przydatne?

Codzienne podróżowanie po drogach publicznych w celach prywatnych lub zawodowych zawsze generuje ryzyko, że pewnego dnia pojazd ulegnie usterce lub weźmie udział w kolizji drogowej. W takich sytuacjach pomoc drogowa udzielana przez profesjonalistów może okazać się nieoceniona. Zobacz, kiedy warto skorzystać ze wsparcia na drodze.

- R E K L A M A -

Wszelkiego rodzaju awarie podzespołów samochodowych, uszkodzenia opony czy nawet kolizje z innymi pojazdami to zdarzenia, które mogą całkowicie unieruchomić pojazd.
Problem narasta, jeśli do zdarzenia dojdzie na autostradzie, gdzie nie można holować pojazdów za sobą. Wtedy z pomocą przychodzi pomoc drogowa dostępna 24/7.

Usługi całodobowej pomocy drogowej – jakie działania obejmują?

Profesjonaliści zajmujący się wsparciem drogowym przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu są w stanie pomóc kierowcom nawet w najbardziej skomplikowanych sytuacjach.
Najczęściej realizowane działania w ramach pomocy drogowej to:

- R E K L A M A -
  • holowanie pojazdu we wskazane miejsce np. do mechanika lub na posesję właściciela,
  • natychmiastowa pomoc w wymianie uszkodzonego koła lub opony,
  • dowiezienie brakującego paliwa na miejsce, gdzie pojazd został unieruchomiony,
  • bieżąca naprawa usterek, jeśli nie są skomplikowane.

Wsparcie pomocy drogowej jest wręcz niezbędne, jeśli bierzesz udział w kolizji lub wypadku drogowym, a Twój samochód został całkowicie unieruchomiony. Samodzielne próby usunięcia auta z jezdni to spore ryzyko zagrożenia życia, a także prosty sposób na pogłębienie uszkodzeń swojego samochodu.

Jak zareagować w przypadku uczestnictwa w kolizji na autostradzie?

Kiedy poruszasz się autostradą lub drogą ekspresową i zostaniesz członkiem kolizji, prawdopodobnie będziesz zmuszony do skorzystania z pomocy drogowej. W takich sytuacjach warto mieć kontakt do sprawdzonej firmy, która zajmie się bezpiecznym holowaniem uszkodzonego pojazdu.

- R E K L A M A -

Biorąc udział w zdarzeniu na drogach ekspresowych i autostradach, pamiętaj o kilku zasadach:

  1. Wezwij policję i inne służby na miejsce zdarzenia.
  2. Zabezpiecz miejsce kolizji lub wypadku i w miarę możliwości oddal się na bezpieczną odległość np. za barierki zabezpieczające pasy ruchu.
  3. Poczekaj na przyjazd służb drogowych.
  4. Wezwij pomoc drogową, aby odholować pojazdy do warsztatu w celu wykonania naprawy np. bezgotówkowej z OC sprawcy.

Kiedy już wiesz, że samochód uległ poważnym uszkodzeniom wizualnym – wtedy musi
Ci pomóc dobry lakiernik samochodowy. Jeśli jesteś poszkodowanym w zdarzeniu drogowym, naprawisz blacharkę swojego auta bezgotówkowo – warsztat lakierniczy rozliczy się bezpośrednio z ubezpieczycielem, a Ty szybko przywrócisz swoje auto do pełnej sprawności.

Ile kosztują usługi pomocy drogowej? Podsumowanie

Każda firma zajmująca się pomocą drogową ma inny cennik usług. Średnie ceny związane
z holowaniem pojazdów wynoszą ok. 1-2 złote za każdy przejechany kilometr drogi. Dodatkowo musisz liczyć się z kosztem przyjęcia zlecenia transportowego, a także wyższymi stawkami za pracę w godzinach nocnych.

artykuł sponsorowany

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: