Wiadomości KutnoLifestyleCenne produkty pszczele – sprawdź, dlaczego powinny znaleźć się w Twojej domowej spiżarni

Cenne produkty pszczele – sprawdź, dlaczego powinny znaleźć się w Twojej domowej spiżarni

Nie od dziś wiadomo, że produkty pochodzenia naturalnego są niezwykle cennymi składnikami diety. Okazuje się, że szczególny wpływ na nasze zdrowie mają skarby ula. To jednak coś więcej niż miód – do tej grupy bez wątpienia zaliczyć można produkty pszczele. Które z nich warto na stałe włączyć do jadłospisu? Jakie korzyści dla organizmu się z tym wiążą? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Produkty pszczele – jakie skarby poza miodem kryje ul?

- Reklama -

Powszechnie przyjęto, że najcenniejszym owocem pszczelej pracy jest miód. Nic bardziej mylnego – pszczoły dostarczają nam o wiele więcej produktów. Wśród nich możemy znaleźć pyłek kwiatowy, propolis i pierzchę. Pszczoły zbierają pyłek kwiatowy i mieszają go z nektarem. Uformowany w kuleczki, zawiera mnóstwo składników odżywczych, dlatego też jest cennym suplementem, używanym od setek lat. Propolis z kolei, znany także jako kit pszczeli, służy przede wszystkim do uszczelniania ula, jednak pozostaje jednym z najważniejszych składników o znaczeniu farmakologicznym. Pierzcha pozyskiwana jest z pyłku kwiatowego, a następnie powlekana przez pszczoły miodem i woskiem, po czym ulega fermentacji.

Kiedy warto sięgnąć po produkty pszczele?

Produkty pszczele powinny być obecne w naszej diecie cały rok. Niemniej, szczególnie korzystny wpływ związany z ich spożywaniem odnotowuje się w okresie jesienno-zimowym – wówczas organizm jest najbardziej narażony na infekcje, a układ immunologiczny wymaga szczególnego wzmocnienia.

- Reklama -

Sposobów na wykorzystanie produktów pszczelich jest wiele. Propolis jest cennym składnikiem specjalnej nalewki – to jeden z najsilniejszych, naturalnych antybiotyków. Pierzchę z kolei wykorzystuje się do parzenia zdrowych, łagodzących stres naparów. Pyłek kwiatowy polecany jest jako pyszny dodatek do śniadań, wypieków, a nawet sałatek. Nic nie stoi na przeszkodzie, by włączyć produkty pszczele do swojego jadłospisu na stałe, szczególnie że są obecnie łatwo dostępne – np. w e-sklepie mojemiody.pl znajdziesz produkty najwyższej jakości, pochodzące z własnej pasieki!

Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich

Wszystkie skarby z ula to źródło składników odżywczych, a przede wszystkim witamin – A, C, D, E i H. Produkty pszczele wspierają odporność organizmu, a także wykazują silne działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Wspomagają proces leczenia infekcji i łagodzą dolegliwości górnych dróg oddechowych. Co więcej, produkty pszczele mogą wspierać pracę wielu narządów, a także wykazują działanie adaptogenne. Nie da się ukryć, że pozytywnie wpływają również na urodę – ich silne działanie antyoksydacyjne spowalnia proces starzenia się skóry.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: