Centrum Kardiologii Scanmed w Kutnie realizuje akcję promującą badania profilaktyczne!

Choroby układu krążenia stanowią dzisiaj największe zagrożenie dla życia Polek i Polaków. Dlatego Centrum Kardiologii w Kutnie, by zachęcić Pacjentów do badań profilaktycznych, zorganizowało akcję, w ramach której można skorzystać z darmowego badania EKG. Akcja profilaktyczna wpisuje się w szereg działań Scanmed na rzecz rozwoju i jakości oferowanych usług kardiologicznych oraz promujących szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną. W tym celu w lipcu w Centrum Kardiologii w Kutnie uruchomiono nowy angiograf, który poszerza zakres diagnostyczny i terapeutyczny oferty.

- R E K L A M A -

Choroby układu krążenia są dziś jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych, unikanie czynników zwiększających ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, a w przypadku wykrycia choroby regularne wizyty u lekarza, wykonywanie zleconych badań i podjęcie odpowiedniego leczenia ustalonego ze specjalistą.

W ramach zachęcenia do profilaktyki, Centrum Kardiologii Scanmed w Kutnie zorganizowało akcję darmowych badań EKG, w każdy wtorek od 16.08 do 15.09. Na bezpłatne EKG obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 669 879 090 lub na miejscu w placówce. Liczba miejsc jest ograniczona, akcja dotyczy pacjentów pełnoletnich.

- R E K L A M A -

Nowy angiograf w placówce

Pacjenci z Kutna i okolicznych powiatów od połowy lipca mają możliwość leczenia przy użyciu nowego angiografu, w który została wyposażona pracownia hemodynamiki Centrum Kardiologii Scanmed w ramach umowy z NFZ. Angiograf to specjalistyczny aparat wykorzystywany w pełnym spektrum schorzeń kardiologicznych, dotyczących krążenia wieńcowego i zaburzeń elektryki serca, zarówno w scenariuszu planowym, jak i ostrym. W tym drugim przypadku bardzo często ratuje on życie pacjenta.

„Dzięki nowemu urządzeniu, w naszej Pracowni dysponujemy pełną gamą technik diagnostycznych i terapeutycznych w leczeniu choroby wieńcowej (w tym m.in. aterektomii rotacyjnej). Jestem bardzo szczęśliwy, że mojemu Zespołowi lekarskiemu mogę zapewnić profesjonalne miejsce pracy, a pacjentom dostęp do kompleksowych specjalistycznych świadczeń” – mówi dr hab. n. med. Radosław Kręcki, Ordynator Centrum Kardiologii Scanmed w Kutnie, Dyrektor Medyczny Departamentu Kardiologii w Grupie Scanmed.

Centrum Kardiologii Scanmed w Kutnie
ul. Kościuszki 52
99-320 Kutno
24 357 53 00


materiał partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: