reklama

Charytatywne granie w CTMiT, wystąpiły Róże Europy – ZDJĘCIA

Za nami koncert charytatywny znanego zespołu Róże Europy w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie.

- R E K L A M A -

Na koncert zapraszali Kutnowska Kuźnia Kultury, Kutnowski Dom Kultury, Anti-Violent Agency / Marek Kurnatowski, Agnieszka Bregier. Cały dochód z koncertu będzie przekazany Olkowi i Michałowi!

Olek ma 16 lat i uczy się w liceum ogólnokształcącym w Kutnie. W wieku 6 miesięcy wykryto u niego guza mózgu. Niestety, po ostatnim leczeniu onkologicznym, związanym z rakiem złośliwym kości piszczelowej, nowotwór powrócił ze zdwojoną siłą. Przerzuty pojawiły się w płucach i w biodrze, stawiając pod wielkim znakiem zapytania efekty trwających długie miesiące ćwiczeń i rehabilitacji operowanej nogi. Olek potrzebuje specjalistycznej opieki i terapii psychologiczno-pedagogicznej oraz wsparcia członków rodziny w samoobsłudze i radzeniu sobie z emocjami. Sytuacja rodzinna Olka jest niełatwa i bardzo złożona, gdyż w tym samym czasie z chorobą nowotworową mierzy się jego mama, Kamila, która wraz z synem obciążona jest Zespołem Li-Fraumeni, czyli rzadkim, uwarunkowanym genetycznie zespołem predyspozycji do nowotworów.

- R E K L A M A -

Michał Janakowski z Kutna, student instytutu Grafiki Artystycznej na ASP w Łodzi, harcerz, wspaniały przyjaciel i jedna z tych niesamowicie dobrych dusz, stawiających czyjeś dobro nad swoim. Interesuje się sztuką, ASG, elektroniką, gotowaniem, survivalem, grami i muzyką. Uległ poważnemu wypadkowi. Teraz potrzebna jest karma zwrotna. Wypadek miał miejsce na autostradzie A1 w stronę Katowic. Michał jako kierowca jechał ze swoją dziewczyną, zgasł im samochód i od tylu uderzył go niewielki rozpędzony samochód dostawczy. Na miejscu zdarzenia Michała reanimowano, następnie nieprzytomnego przetransportowano śmigłowcem do Szpitala im. Kopernika w Łodzi, tam, z powodu utraty dużej ilości krwi, dokonano transfuzji oraz wprowadzono go w śpiączkę farmakologiczną w związku ze stanem krytycznym pacjenta. Całą siłę uderzenia przyjął niestety na głowę. Przez osiem miesięcy przebywał w śpiączce. W brew opinii lekarzy Michał wybudził się. Mówi, rozumie co się z nim dzieje. Udało mu się pozbyć rurki tracheostomijnej, cewnika oraz PEG-a. Jednak mimo iż już minęło ponad dwa lata od tego tragicznego zdarzenia to jeszcze nie jest w stanie poruszyć ani ręką ani nogą. Jeździ na kosztowną, bardzo bolesną neuro-rehabilitację. Mimo tego wszystkiego Michał dalej twardo nie poddaje się i walczy o powrót do sprawności. W tej trudnej bolesnej i ciężkiej walce przez cały czas wspiera go jego dziewczyna Ola i kochający rodzice!

Zobacz zdjęcia z koncertu autorstwa Wojciecha Ziemskiego:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: