Chcą przywrócić blask Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. Weź udział w zbiórce!

Czy Krośniewicka Kolej Wąskotorowa odzyska dawny blask? Grupa miłośników „Perły Krośniewic” prowadzi zbiórkę pieniędzy i prosi mieszkańców o pomoc.

- R E K L A M A -

– To dzięki Wam udało nam się zebrać środki na zakup nowej porządnej kosy spalinowej i pilarki. Dzięki temu mogliśmy przygotować stację i zorganizować na niej Kolejowe Dożynki w czasie których odwiedziło nas około 1000 osób. To również Wasza zasługa za co bardzo pięknie dziękujemy! Teraz najwyższy czas przejść do kolejnego etapu zaplanowanych przez nas prac czyli…. URUCHOMIENIA POCIĄGÓW TURYSTYCZNYCH! W tym celu rozpoczęliśmy pozyskiwanie materiałów torowych jak i prowadzimy już pierwsze prace remontowe przy naprawie torowiska, które są niezbędne do uzyskania odpowiednich pozwoleń do prowadzenia ruchu pasażerskiego na Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej. Dzięki temu, po ponad 10 latach na kujawskie szlaki znowu mogą wyjechać zabytkowe lokomotywy i wagony, które pozwolą odbyć sentymentalną podróż w lata 60 i 70 XX w – komentują organizatorzy zbiórki.

Dotychczasowe prace i zakupy finansowane były w większości z własnych kieszeni wolontariuszy, jednak jak mówią organizatorzy, pomalutku zaczyna prześwitywać z nich dno i muszą sięgać po odkładane finanse.

- R E K L A M A -

– Dlatego ponownie zwracamy się do Was, drodzy miłośnicy, sympatycy i fani Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej z prośbą o pomoc w dofinansowaniu zakupów niezbędnych nam do remontu podkładów, przytwierdzeń torowych i podsypki. Każdy z Was może mieć swój mały wkład w reaktywację „Perły Krośniewic”! – komentują organizatorzy zbiórki.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: