Chciał dać policjantom 800 złotych. Teraz grozi mu nawet 10 lat za kratkami

Do policyjnego aresztu trafił 39-letni mężczyzna, który próbował przekupić policjantów. Zatrzymany chcąc uniknąć kary grzywny za popełnione wykroczenia zaproponował 800 złotych łapówki. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

8 maja 2021 roku około godz. 12.00 w miejscowości Nowy Gaj policjanci z łęczyckiej drogówki zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 50km/h.

- R E K L A M A -

Podczas kontroli okazało się, że 39-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu, gdyż w połowie minionego miesiąca zostały mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chcąc uniknąć kary grzywny za popełnione wykroczenia próbował wręczyć funkcjonariuszom 800 złotych łapówki.

Mundurowi zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał już zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Łęczycy zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

źródło: KPP Łęczyca

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: