Chciał oszukać w kantorze na „przewałkę”. Zatrzymano Bułgara

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie dokonania oszustwa na tzw."przewałkę" został zatrzymany dzięki czujności właściciela kantoru. 50-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna podejrzany o usiłowanie dokonania oszustwa na tzw.”przewałkę” został zatrzymany dzięki czujności właściciela kantoru. 50-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to karę do 8 lat pozbawienia wolności.

15 lutego 2021 roku do jednego z kantoru w Kutnie wszedł mężczyzna, który chciał wymienić pewną sumę euro na polskie złotówki. Właściciel kantoru przeliczył gotówkę i przygotował plik złotówek do wymiany, które podzielił na dwie części. Przekazał mężczyźnie pierwszą partię pieniędzy celem przeliczenia, szykując w międzyczasie kolejny plik do wymiany.

- R E K L A M A -

Mężczyzna odebrał od kasjera część pieniędzy i jedną ręką ze spodu pliku sprytnie schował w dłoni część banknotów. Po chwili oddał kasjerowi pieniądze mówiąc, że się rozmyślił i nie będzie jednak wymieniał gotówki i zażądał zwrotu euro, które przekazał. Właściciel kantoru wykazał się jednak dużą czujnością i przeliczy plik pieniędzy zwrócony przez mężczyznę. Kiedy zorientował się że brakuje banknotów oświadczył, że dzwoni na Policję.

Wówczas klient wszczął awanturę, zaczął wyzywać właściciela kantoru i mu grozić. Mężczyzna okazał się 50-letni obywatel Bułgarii. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 16 lutego 2021 roku usłyszał zarzut usiłowania oszustwa i gróźb karalnych. Za przestępstwo usiłowania oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: