reklama

Chcieli urządzić nielegalne wyścigi samochodowe? Policja skontrolowała kilkadziesiąt osób

Policjanci w porę ostudzili zapały młodych kierowców, którzy chcieli urządzić sobie na terenie Żychlina „nielegalne wyścigi samochodowe”. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych ― komentują mundurowi z kutnowskiej komendy.

- R E K L A M A -

W sobotę 21 października 2023 roku policjanci kutnowskiej drogówki oraz Komisariatu Policji z Żychlina w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach prowadzili wzmożone działania na ulicach Żychlina. Funkcjonariusze stanowczo zareagowali na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się „umiejętnościami”.

Dzięki działaniom funkcjonariuszy, na drogach Żychlina było bezpiecznie. Policjanci podczas działań wylegitymowali blisko 30 osób, poddali kontroli drogowej 15 samochodów. Ponadto nałożyli 7 mandatów karnych na kierujących, zatrzymali jeden dowód rejestracyjny i sporządzili jeden wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a mimo to wsiadł za kierownicę.

- R E K L A M A -

― Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to bowiem najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków. Nawet najbardziej bezpieczny technologicznie samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerów przy zbyt dużej prędkości ― mówi mł. asp. Daria Olczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

(KPP Kutno)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: