reklama
  • Mikołaj Dorożała Sejm

Chopin en vacance w gminie Kutno. Wystartowała I Odyseja Napoleońska w Leszczynku [ZDJĘCIA]

Weekend 15 – 17 lipca 2022 będzie wyjątkowy w Gminie Kutno. Wszystko za sprawą I Odysei Napoleońskiej. Organizatorzy na czele z wójt gminy Kutno Justyną Jasińską przygotowali moc atrakcji dla miłośników historii.

- R E K L A M A -

Dziś impreza została zainaugurowana Festiwalem Chopin en Vacances’2022. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili Bartłomiej Kokot i Maria Moliszewska. Warto dodać, że artyści zagrali fortepianie historycznym warszawskiej wytwórni fortepianów marki „Małecki” z 1882 roku!

Zanim w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku rozbrzmiały chopinowskie kompozycje, odbyło się uroczyste otwarcie wydarzenia z udziałem wójt gminy Kutno Justyny Jasińskiej, dyrektor Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku Liliany UrbańczykWójcik, dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku Piotra Czerbniaka oraz Prezesa Fundacji Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska” Michała Korsaka.

- R E K L A M A -

Po Festiwalu Chopin en Vacances nie zabrakło poezji, a to za sprawą recytacji wierszy Józefa Bohdana Zaleskiego przez młodzież z Akademickiego LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. prof. Z. Religi w Kutnie. Był także poczęstunek przy poezji oraz letnie kino plenerowe „Błękitna nuta”.

Jutro mnóstwo atrakcji w ramach I Odysei Napoleońskiej w Leszczynku. Początek o 12:00, a pełny program można znaleźć tutaj.

- R E K L A M A -

Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia I Odysei Napoleońskiej w Leszczynku:Nie przegap: