Chopinowskie kompozycje w Leszczynku. Duże zainteresowanie wyjątkowym koncertem (ZDJĘCIA)

Wystartowała II Odyseja Napoleońska! Dziś w Leszczynku w ramach „Chopin en Vacances” zabrzmiały chopinowskie dzieła. Wyjątkowy koncert cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Kutno i okolic.

- R E K L A M A -

Zanim w zespole dworsko-parkowym w Leszczynku rozbrzmiały chopinowskie kompozycje głos zabrała Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska. Na scenie nie zabrakło także Dyrektor CKGK w Leszczynku Liliany UrbańczykWójcik oraz Prezesa Fundacji Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska” Michała Korsaka.

Następnie bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła oddać się muzycznej uczcie. W Leszczynku wystąpili Justyna Żołnacz oraz Wojciech Kruczek.

- R E K L A M A -

– Koncert był wyjątkowy. To był hołd dla Niepodległej. Jestem wciąż wzruszona i dziękuje za to. Wszystko za sprawą Chopina, dzięki jego wybitnym dziełom, które powstawały w czasach trudnych dla Polski, czasach niewoli, gdy z ogromnej tęsknoty za Ojczyzną, piękną i wolną w nadziei na odzyskanie niepodległości rodziły się istotnie piękne utwory. Dziękuje Państwu Beacie i Michałowi Korsakom za organizacje CHOPIN en VACANCES podczas II Odysei Napoleońskiej w Leszczynku – komentuje Justyna Jasińska, Wójt Gminy Kutno.

Jutro kolejne atrakcje. W Leszczynku pojawi się Napoleon z wojskiem! Nie zabraknie efektownych pokazów i wielu, wielu wydarzeń nawiązujących do tamtej epoki. Pełny program II Odysei Napoleońskiej znajdziecie TUTAJ.

- R E K L A M A -

Czym jest Chopin en Vacances?

Początkowo odbywał się we dworach i krajobrazach Ziemi Dobrzyńskiej, potem również Mazowsza i Ziemi Łęczyckiej. Festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku, dla przypomnienia inspirujących letnich wakacji młodego Fryderyka Chopina spędzanych dwukrotnie na Ziemi Dobrzyńskiej, gdzie gościł i koncertował we dworach miejscowej szlachty i arystokracji, poprzedzany sławą genialnego młodzieńczego wirtuoza fortepianu. Uroki życia wiejskiego, zwyczaje i muzyka ludowa, piękno polskiego krajobrazu i będąca w pełnym, letnim rozkwicie przyroda oraz wspaniałe kulturalne tradycje polskiego szlacheckiego dworu i ziemiańskiego kulturalnego salonu, ukształtowały trwale wrażliwość i indywidualność artystyczną młodego Fryderyka.

Do udziału w festiwalu Chopin en Vacances zapraszani są najwybitniejszych młodych pianistów z kraju i zagranicy, w „wieku chopinowskim”- uczniów i absolwentów słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnie im. Zenona Brzewskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, jak również innych znanych muzycznych szkół i uniwersytetów.

ZDJĘCIA Z CHOPIN EN VACANCES W LESZCZYNKU:

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: