reklama
reklama

Ciekawe nowości w bibliotece w Leszczynku!

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku w ostatnim czasie powstały dwa kąciki tematyczne.

‘Kącik dla najmłodszych”

- R E K L A M A -

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku powstał „Kącik dla najmłodszych”, czyli miejsce, w którym najmłodsi czytelnicy mogą spędzić czas miło i bezpiecznie. Fundatorem kącika jest firma KELLOGG’S, która zakupiła wyposażenie meblowe, dywaniki, matę, gry planszowe, mazaki. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i pochodzą z zakładu produkcyjnego Moje Bambino w Kutnie. Spełniają one normy bezpieczeństwa i posiadają certyfikaty umożliwiające wykorzystanie ich w placówkach dydaktycznych.

„Kącik pamięci” poświęcony Józefowi Bohdanowi Zaleskiemu

- R E K L A M A -

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku został otwarty „Kącik pamięci” poświęcony Józefowi Bohdanowi Zaleskiemu, poecie okresu romantyzmu.

Od dnia 14 lutego 2022 r., czyli w 220 rocznicę urodzin J.B. Zaleskiego udostępniono wszystkim odwiedzającym bibliotekę pamiątki związane ze „słowikiem kresowego romantyzmu”, jak nazywano poetę. W kąciku znajdują się obrazy oraz wydawnictwa z końca XIX w. oraz początku XX w., w których odnaleźć można tomiki poezji „przejrzane przez autora” oraz szerokie studium biograficzne, a także Złotą Księgę, w której możemy pozostawić pamiątkę odwiedzin w formie okolicznościowego wpisu.

- R E K L A M A -

J.B. Zaleski w latach 1822-1824 przebywał w Leszczynku u pułkownika Franciszka Górskiego. Był zatrudniony jako nauczyciel jego córki, Laury Górskiej. Leszczynek stał się dla poety źródłem inspiracji, które wyraził w kilku wierszach, m.in. w programowym liryku „Śpiew poety”.

Zapraszamy do Biblioteki w Leszczynku! •

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: