reklama
reklama

Ciekawi goście w „Jedynce”. Z dziećmi spotkał się m.in. Jacek Sikora i żołnierz (ZDJĘCIA)

W dniach 6 i 7 października 2021 roku w klasie IIA Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyły się spotkania z ciekawymi ludźmi. Zaproszeni goście podzielili się z uczniami informacjami na temat wykonywanych przez nich zawodów.

Jacek Sikora – Prezes MZK opowiedział dzieciom o historii powstania firmy Solaris, która jest największym producentem autobusów miejskich na rynku polskim i jednym z czołowych na rynku europejskim. Gorąco zachęcił uczniów do korzystania ze środków komunikacji miejskiej. Podkreślił wpływ takiego postępowania na ochronę środowiska, zwłaszcza, że po Kutnie jeździ już 6 autobusów elektrycznych, zakupionych jako pierwsze w województwie łódzkim. Pan Jacek Sikora podzielił się z małymi słuchaczami swoją pasją – zamiłowaniem do historii. Przybliżył uczniom wiedzę na temat miasta, w którym mieszkamy.

- R E K L A M A -

Opowiedział wiele ciekawostek związanych z historią naszego grodu. Pięknie opisał sylwetki znanych osób pochodzących z Kutna lub w nim mieszkających, a których nazwiska są umieszczone na autobusach MZK. Chętnie odpowiadał na pytania dzieci. Podczas całego spotkania szczególnie podkreślał znaczenie wartości mających wpływ na rozwój i funkcjonowanie młodego człowieka. Uwrażliwiał na dostrzeganie potrzeb innych ludzi, na obdarzanie się wzajemnym szacunkiem i tolerancją. Uczniowie wyszli ze spotkania pełni optymistycznej energii oraz z chęcią dążenia do poszerzania swojej wiedzy. Na pamiątkę dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe z logo Firmy Solaris, co zapewni im bezpieczeństwo podczas wyjść i wycieczek.

Drugi z zaproszonych gości, żołnierz jednostki w Leźnicy Wielkiej – Kamil Bińczak w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o swojej pracy. Przekonał młodych słuchaczy, jaki niezwykły zawód wykonuje. Przedstawił, jakie zadania wykonują żołnierze i jaką funkcję pełni wojsko w zakresie obronności kraju. Wskazał predyspozycje i umiejętności, które powinien wykazywać kandydat na wojskowego. Zaprezentował umundurowanie, sprzęt oraz wyposażenie niezbędne w wojsku podczas wykonywania różnych, często trudnych misji. Bardzo się dzieciom podobało przymierzanie różnych elementów munduru oraz próby podnoszenia niektórych ze sprzętów.

- R E K L A M A -

Dziękuję Panom – Jackowi i Kamilowi za czas poświęcony dzieciom. Za chęć zarażenia młodych słuchaczy swoimi pasjami i zainteresowaniami. Za rozniecanie w ich małych sercach poczucia przynależności narodowej, miłości, szacunku i przywiązania do Ojczyzny oraz rozbudzanie lokalnego patriotyzmu.

Wychowawca klasy IIA Barbara Wódka
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: