reklama

Ciężkie czasy? Zainteresuj się mieszkaniem inwestycyjnym

Ceny nieruchomości rosną jak szalone, inflacja konsumuje oszczędności w zawrotnym tempie, a na horyzoncie nadchodzący kryzys energetyczny, który spędza niejednemu z nas sen z powiek. Boimy się o gromadzone latami zasoby finansowe i zastanawiamy, jak zapobiec ich topnieniu. Jednym z najlepszych sposobów na ochronę kapitału jest kupno nieruchomości inwestycyjnej, kierując się dewizą: “kupić teraz, by nie żałować w przyszłości”.

- R E K L A M A -

Jeszcze na początku 2020 roku średnia cena za m2 mieszkania w Polsce wynosiła 4567 zł. Następne miesiące przyniosły jednak kolejne skoki cen. W pierwszym kwartale 2021 roku za m2 mieszkania trzeba było zapłacić 4944 zł, w drugim już ponad 5100 zł. Trwający 2022 rok udowodnił, że sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych nie zamierza się ustabilizować. Tylko w kwietniu średnia cena za m2 mieszkania w największych polskich miastach wynosiła nawet 9,6 tys. zł, a tempo wzrostu osiągnęło 17% r/r. Mając na uwadze stale rosnącą inflację i szalejące ceny materiałów budowlanych, taniej nie będzie.

Nowe vs stare, czyli dlaczego nowe mieszkania wygrywają ze starymi blokowiskami?

Mieszkania w nowym budownictwie zostały zaprojektowanie tak, by zadbać o jak najwyższy komfort przyszłych mieszkańców i skorzystać z nowoczesnych metod technologicznych. Wyróżnia je więc funkcjonalny rozkład pomieszczeń, przemyślany układ i wysoki standard wykończenia. Innowacyjne rozwiązania budowlane sprawiają także, iż opłaty za ogrzewanie stają się dużo niższe niż w przypadku starych instalacji grzewczych – co niezwykle istotne, zwłaszcza w obliczu zbliżającego się wielkimi krokami kryzysu energetycznego.

- R E K L A M A -

Nie można zapomnieć o otoczeniu. Według danych z raportu ThinkCo i Otodom z lipca tego roku “Szczęśliwy dom. Miasto dobre do życia”, 53% badanych bardziej niż przed pandemią docenia zielone tereny w okolicy i zwraca uwagę na posiadanie balkonu lub tarasu umożliwiającego zaczerpnięcie świeżego powietrza. Co nas uszczęśliwia? Bliskość sklepów (29%), dobra komunikacja (24%) i bezpieczeństwo (22%), dlatego też nowo powstające osiedla bardzo często dysponują pełną, rozwiniętą infrastrukturą zapewniającą mieszkańcom najbardziej potrzebne punkty usługowo-handlowe w zasięgu ręki. Na nowych osiedlach deweloperzy dbają także o wygodnie rozplanowane parkingi samochodowe, co raz na zawsze rozwiązuje problem braku miejsc postojowych.

Jakość mieszkań w starym budownictwie oraz nieustawny rozkład pomieszczeń pozostawiają niestety wiele do życzenia. Konieczny jest więc zwykle generalny remont, a kłopot pojawia się już w trakcie oszacowywania kosztów owych prac. Odnowienie użytkowanej kilkadziesiąt lat nieruchomości niemal zawsze wiąże się z nieprzewidzianymi wcześniej wydatkami i może skutkować np. wymianą całej hydrauliki w trakcie z pozoru prostego remontu łazienki. Otoczenie – nieestetyczne i przestarzałe klatki schodowe, problem ze zbyt małą liczbą miejsc parkingowych czy zniszczone place zabaw – to kolejne elementy zniechęcające nas do inwestycji w mieszkanie w starym budownictwie.

- R E K L A M A -

Słoneczne Kutno z ogromnym potencjałem

Kutno, miejscowość w województwie łódzkim w sąsiedztwie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oferuje bardzo atrakcyjne warunki zamieszkania. Systematycznie rozbudowywana jest infrastruktura – przedszkola, szkoły, punkty handlowo-usługowe i gastronomiczne znajdują się w zasięgu ręki każdego mieszkańca. Sąsiedztwo dwóch dróg krajowych, dworzec PKP zapewniający komunikację z największymi miastami w kraju i połączenia zagraniczne, a także oddalony od Kutna o niecałą godzinę drogi, planowany Centralny Port Komunikacyjny (węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią integrujący transport lotniczy, kolejowy i drogowy) sprawiają, że Kutno znajduje się w centrum potrzeb.

Zatrzymaj swoje pieniądze w portfelu…

…a właściwie w nieruchomościach, bo to one jednym z najlepszych sposobów na powiedzenie “stop” inflacji i zamrożenie (a nawet pomnożenie) oszczędności. Jedną z inwestycji łączących walory mieszkania na spokojnym przedmieściu z lokalizacją blisko centrum jest osiedle Słoneczny Łąkoszyn w Kutnie. Takie połączenie gwarantuje przyszłym i obecnym mieszkańcom poczucie komfortu, bezpieczeństwa, dobre warunki życia oraz możliwość regeneracji. Osiedle cieszy się ogromnym zainteresowaniem, głównie ze względu na dostęp do pełnej infrastruktury, atrakcyjną lokalizację, a także bliskość natury.

Mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe posiadają prywatne ogródki, przestronne balkony i funkcjonalnie zaprojektowane pomieszczenia, co pozwala dostosować nieruchomość do funkcji, którą ma pełnić. Lokale stworzone zostały z myślą zarówno o rodzinach z dziećmi potrzebującymi przestrzeni, jak i klientów poszukujących atrakcyjnych formatów inwestycyjnych. Osiedle Słoneczny Łąkoszyn to wymarzona inwestycja dla osób żyjących dynamicznie, dla których mieszkanie w dobrze skomunikowanej lokalizacji jest priorytetem. W ofercie znajdują się lokale mieszkaniowe już od 6 000 zł/m2.

Więcej informacji na temat inwestycji na stronie www.slonecznylakoszyn.pl oraz pod numerem 666 988 988.

materiał promocyjny powstał przy współpracy ze Słonecznym Łąkoszynem

fot. wizualizacje osiedla Słoneczny Łakoszyn w Kutnie
fot. wizualizacje osiedla Słoneczny Łakoszyn w Kutnie

fot. wizualizacje osiedla Słoneczny Łakoszyn w Kutnie
fot. wizualizacje osiedla Słoneczny Łakoszyn w Kutnie
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: