Ciężko ranny policjant potrzebuje pomocy

Podczas jednej z interwencji doszło do wybuchu i ciężko ranny został policjant. Stracił trzy palce, uszkodził wzrok i słuch. Kutnowscy policjanci włączają się do akcji pomocy funkcjonariuszowi.

Marcin na co dzień pełni służbę patrolową na terenie V KP Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. 15 grudnia 2017 roku około godziny 17:40 wraz z koleżanką z patrolu został wezwany do jednego z mieszkań przy ulicy Przemysłowej w Łodzi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w jednym z mieszkań pod drzwiami leży ranna kobieta. Chęć niesienia pomocy skończyła się dla niego tragicznie.

- R E K L A M A -

Funkcjonariusze nie mogąc dostać się przez drzwi wezwali na miejsce straż pożarną z wysięgnikiem. Przy pomocy kosza dostali się do środka, gdzie odnaleźli leżącą kobietę. W wyniku urazu ortopedycznego nie była w stanie samodzielnie się podnieść ani otworzyć drzwi. Na miejsce natychmiast wezwano służby medyczne. Funkcjonariusze do przyjazdu karetki udzielili pomocy kobiecie a także podjęli próbę odnalezienia jej dokumentów. W pewnym momencie Marcin dotknął stojącego pojemnika, który eksplodował.

Siła wybuchu była tak duża, że Marcin doznał urazu obu dłoni. Stracił trzy palce w lewej ręce, oraz uszkodził ścięgna i więzadła. Poparzył powieki, uszkodził wzrok, oraz dość poważnie słuch. Stan Marcina nadal jest ciężki. Mimo kilku operacji, wymaga kolejnych zabiegów. Czeka go żmudna i kosztowna rehabilitacja.

- R E K L A M A -

By pomóc Marcinowi Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Łodzi utworzył specjalne subkonto na które można dokonywać wpłat. Wszystkie zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane na leczenie Marcina.

Wpłat można dokonywać na konto:

- R E K L A M A -

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KMP w Łodzi
ul. Sienkiewicza 28/30 90-114 Łódź
nr 95 1320 1449 2671 3867 2000 0003
W tytule prosimy wpisać : „Dla Marcina”

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: