reklama
  • Przemysław Błaszczyk Senat

Co było przyczyną pożaru kamienicy na Podrzecznej? Strażacy komentują (ZDJĘCIA)

W niedzielę wieczorem w Kutnie doszło do bardzo groźnie wyglądającego pożaru kamienicy przy ulicy Podrzecznej. Strażacy przekazali informacje dotyczące przypuszczalnej przyczyny wybuchu pożaru, a także strat, jakie wyrządził ogień.

- R E K L A M A -

W niedzielę około godziny 20:30 do dyżurnego KP PSP w Kutnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ul. Podrzecznej. Ogniem objęte było poddasze i dach. Na miejscu było bardzo duże zadymienie.

– Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili, że pali się dach i poddasze budynku przy Podrzecznej 13. Równolegle z działaniami gaśniczymi, strażacy wraz z policjantami ewakuowali trzydzieści osób z sąsiedniej kamienicy przy ul. Podrzecznej 11. Wcześniej z kamienicy, gdzie wybuchł pożar, ewakuowało się 11 osób. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W działaniach wzięło udział pięć zastępów straży pożarnej, cztery z JRG Kutno i jeden z OSP Komadzyn – mówi w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl asp. Krzysztof Orłowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

- R E K L A M A -

Jak dodaje K. Orłowski, przypuszczalną przyczyną wybuchu pożaru było zaprószenie ognia. Straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:Pożar kamienicy w centrum Kutna! Ewakuowano kilkanaście osób
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: