REKLAMA
poniedziałek, 16, maj 2022
REKLAMA

Co działo się na Racing Night Kutno? Policja wydała komunikat [ZDJĘCIA]

W weekend w naszym mieście miłośnicy motoryzacji zainaugurowali sezon 2022 i odbył się pierwszy zlot „Racing Night Kutno”. Kutnowska policja wydała komunikat w sprawie tego wydarzenia.

poniżej dalsza część artykułu

W sobotę 15 stycznia 2022 roku w Kutnie odbył się pierwszy w tym roku „Racing Night Kutno”. Na parkingu przy ul. Kościuszki spotkało się kilkadziesiąt aut z różnych okolic. Nad bezpieczeństwem uczestników zlotu jak i innych mieszkańców przez cały czas czuwała kutnowska policja.

Jak mówi podkomisarz Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno, pierwszy w 2022 roku zlot miłośników motoryzacji był bardzo spokojny. Jak zawsze nad bezpieczeństwem imprezy czuwali kutnowscy policjanci. Podczas tej edycji „Racing Night Kutno” nie doszło do żadnych naruszeń prawa.

poniżej dalsza część artykułu

– Ich widok oddziaływał prewencyjnie studząc zapędy potencjalnych amatorów ulicznych wyścigów. Uczestnicy na początku spotkali się na parkingu przy ul. Kościuszki w Kutnie, a następnie przejechali na ul. Intermodalną. Po drodze nie odnotowano żadnych incydentów, a cała impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie – komentuje E. Machnik.

Policja w wydanym komunikacie przypomina, że „drogi publiczne to nie miejsce do urządzania wyścigów samochodowych. Uliczne wyścigi są nielegalne, a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych – może prowadzić do przestępstwa”.

poniżej dalsza część artykułu

– Być może ci, którzy uwielbiają szybką jazdę i przypływ adrenaliny nie zdają sobie sprawy, że mogą doprowadzić do nieszczęścia. Stawiają wszystko na jedną kartę, wciskając „gaz do dechy” i nie zważając na konsekwencje, jakie to za sobą niesie. Przestrzegamy przed takim postępowaniem. Mandat karny może okazać się najmniejszym problemem. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w kierowaniu pojazdu sportowego, aby robili to w wyznaczonych miejscach, na przykład na torze wyścigowym – dodaje policjantka.


reklama

Warto przeczytać:

reklama