Co dzieje się na Al. ZHP? Raport z placu budowy „Zielonej Osi” [ZDJĘCIA]

Trwają prace związane z „Budową Infrastruktury Turystyczno-Rekreacyjnej i Sportowej w Dolinie Rzeki Ochni na terenie Miasta Kutna”. Od momentu rozpoczęcia robót, czyli od sierpnia ubiegłego roku sporo elementów tego złożonego zadania zostało wykonanych w mniej lub bardziej zaawansowanym stopniu.

- R E K L A M A -

Widoczne są już fragmenty ponad sześciokilometrowej ścieżki rowerowej i chodnika przebiegających od ulicy Barei do ulicy Metalowej. Asfalt pojawił się już na ścieżce rowerowej przy ulicy Łąkoszyńskiej oraz wzdłuż rzeki Ochni na wałach na odcinku od ul. 1- go Maja do ul. Mickiewicza. Ponadto przy parkingu przy ulicy Troczewskiego przygotowana jest podbudowa pod nawierzchnię asfaltową. Prace przygotowawcze do budowy ścieżki wykonywane są przy ulicy Metalowej i na Józefowie.

Duże zmiany na Alejach ZHP

Sporo dzieje się ostatnio także na terenach rekreacyjnych przy Ochni na Alejach ZHP.

- R E K L A M A -

– Wykonane zostało również palowanie pod kładkę widokową przy terenach rekreacyjnych w parku nad Ochnią oraz palowanie pod kładkę rowerową przez rzekę Ochnię na wysokości ulicy Narutowicza – mówi Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

W parku nad Ochnią wykonane zostało nowe oświetlenie oraz wymieniono istniejące lampy na ledowe. Trwa również budowa Pawilonu Informacji Turystycznej, w którym wykonywane są między innymi instalacje sanitarne i elektryczne.

- R E K L A M A -

Wartość zadania to prawie 31 000 000 złotych. 26 500 000 zł to dofinansowanie zewnętrzne pozyskane przez Miasto Kutno.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: