Co dzieje się w Kotliskach? .Nowoczesna zapowiada stanowcze kroki

W związku z doniesieniami obrońców zwierząt o niepokojących wydarzeniach w podkutnowskim schronisku „Przyjaciel”, odbyła się dziś konferencja prasowa .Nowoczesnej, która zapowiada podjęcie kroków w sprawie. Jakich?

– Wszyscy pamiętamy, co działo się w schronisku w 2015 roku. Jak dobrze się orientuję, kontrola wykazała wiele nieprawidłowości, a z doniesień medialnych wynikało, że znęcano się tam nad zwierzętami. Psy były pogryzione, miały problemy z piciem i jedzeniem, przebywały w bardzo ciasnych kojcach. W takich warunkach psy nie powinny przebywać. Teraz znów pojawiły się niepokojące informacje o tym schronisku – mówił Wojciech Ziółkowski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

- R E K L A M A -

W. Ziółkowski poinformował , że .Nowoczesna zajmie się tą sprawą. Temat pilotować ma Justyna Sola, która może liczyć na wsparcie kutnowskiego koła .Nowoczesnej oraz prawników.

– Podjęliśmy już pewne działania, ale na razie nie chcę o nich mówić. Ważny jest efekt zaskoczenia. Będziemy teraz ustalać, które gminy korzystają z usług schroniska „Przyjaciel”. Z naszych informacji wynika, że jest ich aż 50 z całej Polski. Chcemy nakłonić wójtów, aby rozwiązano umowy z tą placówką. Jeśli pisemne wnioski zostaną odrzucone, to poprosimy lokalne struktury .Nowoczesnej, aby zorganizowały konferencje prasowe w danych gminach – komentuje W. Ziółkowski.

.Nowoczesna zamierza w sprawę podkutnowskiego schroniska zaangażować także parlamentarzystów. Jest również pomysł, aby powiatowe władze stworzyły specjalne Powiatowe Centrum Pomocy Zwierzętom.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: