reklama

„Co jest w tym Kutnie”. Za nami wyjątkowy koncert galowy Stacji Kutno 2021 (FOTO)

Za nami Koncert Galowy „Co jest w tym Kutnie, no, co jest w tym Kutnie” w ramach Stacji Kutno 2021. Niedzielny wieczór na długo zapadnie w pamięci publiczności, która pojawiła się w Kutnowskim Domu Kultury.

- R E K L A M A -

SPONSOREM koncertu było ECO Kutno sp. z o.o. W pierwszej części koncertu zaprezentowali się Bogdan Hołownia i Kamila Banasiak oraz laureaci tegorocznej Stacji Kutno. Ogłoszono werdyktu tegorocznego jury i wręczono nagrody (wyniki na dole artykułu). Z kolei w drugiej części na deskach KDK-u pojawiła się Aneta Figiel.

„Aneta Figiel i Starsi Panowie… zupełnie inna historia” to ukłon w stronę klasyki polskiej muzyki a zarazem efekt tęsknoty za pięknymi melodiami i treścią. Evergreeny Kabaretu Starszych Panów w nowoczesnych, wypełnionych żywymi instrumentami aranżacjach, pozwolą dzisiejszej młodzieży zapoznać się z nieco zapomnianymi piosenkami. Jest to również idealna propozycja dla tych, którzy chcieliby odkryć te wyjątkowe utwory na nowo. Za produkcję muzyczną płyty odpowiada Marcin Murawski. Artystce towarzyszył zespół w składzie: Adam Lemańczyk – piano key, akordeon, Paweł Zalewski – gitara, viola da gamba, Sebastian Stanny – sax, bas clarinet
Marcin Murawski – bass, Cezar Kondrat – perkusja

- R E K L A M A -

Nad sukcesem niedzielnego koncertu galowego czuwali:

Scenariusz, reżyseria, prowadzenie koncertu Krzysztof Ryzlak
Scenografia – Agnieszka Dąbrowska – Walczak, Marta Fiałkowska
Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Ryzlak
Nagłośnienie koncertu – Jarek Szymaniak, Janek Kluszewski
Światła – Paweł Łabęcki, Zbigniew Kamiński
Obsługa techniczna sceny – Maciej Wasielewski, Łukasz Jędrzejczak

- R E K L A M A -

Kilka słów o artystach:

BOGDAN HOŁOWNIA
Uznany i ceniony pianista, znakomity akompaniator i nauczyciel. Największy orędownik twórczości muzycznej Jerzego Wasowskiego. Mistrz klawiatury urzekający wspaniałymi i nastrojowymi interpretacjami muzycznymi.
Dziś w jego wykonaniu krótki program muzyczny będący kompilacją znanych i mniej znanych piosenek.

KAMILA BANASIAK
Laureatka I miejsca „Stacji Kutno” w 2021r.
Absolwentka Akademii Teatralnej w Krakowie, aktorka Teatru Fredry w Gnieźnie. Właścicielka psa rasy mieszaniec. Laureatka nagród wielu festiwali za monodram “Wanda Wasilewska” (reż. Aleksandra Skorupa). Parokrotna uczestniczka poprzednich edycji “Stacji Kutno” w latach 2009-2014.

ANETA FIGIEL
Wieloletnia solistka programu „Jaka to melodia?”
Wydała autorski album PLAN A. Współpracowałam m.in. a Marylą Rodowicz, zespołami De Mono, Bajm, Feel.

Prowadzi program lifestylowo- muzyczny LIVE STORY, w którym rozmawia z gwiazdami o pasji. Jest wieloletnim trenerem wokalnym m.in. w programie telewizji Polsat All Together Now. Brała udział w polskich wersjach filmów Disneya takich jak “Coco”, “Król lew”, “Kraina lodu 2” “Aladyn”. W tym roku wydała płytę z największymi przebojami Kabaretu Starszych Panów pt. “Zupełnie inna historia”.

WYNIKI STACJI KUTNO 2021:

Dnia 20 listopada 2021r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.
Jury w składzie:

  1. Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, muzyk i pedagog śpiewu
  2. Paweł Sztompke – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia
  3. Bogdan Hołownia – muzyk, kompozytor
  4. Darek Sikorski – aktor i reżyser, sekretarz jury

po wysłuchaniu 20 utworów zaprezentowanych przez 10 wykonawców postanowiło przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:

I Wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez ZAiKS, upominki ufundowane przez PHU Przyłoga i KDK za wykonanie utworów „Nie budźcie mnie” i „O, Romeo!” otrzymuje Ida Szebla ze Starego Wielisława.

II Wyróżnienie i nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł brutto ufundowaną przez P.B.P. TRAKT Bobrzak, Tecław Sp.j., upominki ufundowane przez KDK za wykonanie utworów „Rodzina” i „Prysły zmysły” otrzymuje Voice Ekipa ze Skierniewic.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł brutto ufundowaną przez Polfarmex SA, upominki ufundowane przez Galerię Różaną, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK za piosenki „Jam Król Kreon wspaniały” i „Uśmiechnij się, Polaku!” otrzymuje Klub Szyderców Bis z Poznania.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 zł brutto ufundowaną przez ZAiKS oraz upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK za piosenki „Średnie miasta i „SOS” otrzymuje Zespół JPG z Piotrkowa Trybunalskiego.

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł brutto ufundowaną przez MAVEX MAREK MICHALSKI oraz upominki ufundowane przez Galerię Różaną, PHU Przyłoga ufundowane przez KDK za piosenki „Jak zatrzymać chwilę tę” i „Bądź mi tatą” otrzymuje Aleksandra Bogucka z Warszawy.

Pozostali uczestnicy: Katarzyna Domalewska, Szymon Piątkowski, Filip Rychcik, Martyna Maciąg otrzymują upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Kutnowski Dom Kultury.

Akompaniatorzy Paweł Grzesiuk, Agnieszka Gruczek i Michał Ruksza otrzymują upominki ufundowane przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i Kutnowski Dom Kultury.
Jury zwraca uwagę na wysoki poziom wykonawczy oraz a także na to, że dobór akompaniamentu ma ogromny wpływ na wykonanie i jego odbiór.

Jury w osobie Bogdana Hołowni po przesłuchaniu 10 wykonawców w imieniu fundatora:

Nagrodę Prezydenta Miasta Kutna Pana Zbigniewa Burzyńskiego – o wartości 2 500 zł brutto, oraz upominki ufundowane przez Kutnowski Dom Kultury otrzymują Maja Koterba i Paweł Grzesiuk z Warszawy za piosenki „Nie pamiętam” i „Portugalczyk Osculati”.

Nagrodę przyznaną przez Rodzinę Przyborów (Annę i Konstantego) w tym roku otrzymuje („Z dużym ukłonem dla świetnej muzycznej współpracy wokalistki i akompaniatora i zachęta, aby dalej ze sobą występowali”) Maja Koterba i Paweł Grzesiuk z Warszawy za piosenki „Nie pamiętam” i „Portugalczyk Osculati”. Nagrodą jest możliwość nagrania w profesjonalnym studio własnego materiału muzycznego i wydanie płyty CD.

Nagroda Publiczności w Koncercie Konkursowym „STACJA KUTNO” 17. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory

Dnia 20 listopada 2021r. odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury przesłuchania Konkursu zatytułowanego „Piosenki Mistrza Jeremiego” w ramach „Stacji Kutno”.
Komisja licząca głosy w składzie:

  1. Magdalena Mitlas-Kostrzewa
  2. Anna Jasińska
  3. Dominika Staniszewska
    po przeliczeniu wszystkich Kuponów Konkursowych stwierdza, że w głosowaniu oddano 179 głosów, w tym 6 nieważnych.

Nagrodę Publiczności o wartości 1 000 zł brutto ufundowaną przez RosaĆwik oraz upominki ufundowane przez Hurt-Pap, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i KDK oraz największą ilość głosów otrzymuje Szymon Piątkowski ze Świecia za piosenki „Ballada Jarzynowa” i „Herbatka”.

Dodatkowe wyróżnienie: bon wartości 1 000 zł na sadzonki róż ufundowane przez Pana Tadeusza Pałkę właściciela firmy „RÓŻE Pałka” z Końskowoli, otrzymuje Katarzyna Domalewska z Warszawy.

Nagroda ufundowana przez Dominikę Barabas – wokalistkę, kompozytorkę i laureatkę Stacji Kutno, przyznawana w tym roku po raz drugi, otrzymuje basista Paweł Grzesiuk z Warszawy.
Nagrodą jest kwalifikacja do finałowej czwórki wiosennej edycji MiNi Songwriting Camp ZAiKS 2022.

Prezes Fundacji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie – Mateusz Marchewka, nominuje do 58. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2022r. Aleksandra Bogucka z Warszawy.

(Kutnowski Dom Kultury, fot. Adam Pietrusiak)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: