Co oferują poradnie dietetyczne działające online?

Aktywne tempo życia, mobilność czy optymalizacja wykonywanych obowiązków sprzyjają myśleniu o oszczędności czasu. W odpowiedzi zamiast czekać w kolejce do gabinetu i pilnować terminu wizyty, można swobodnie skontaktować się z poradnią dietetyczną online.

- R E K L A M A -

Co warto wiedzieć przed kontaktem ze specjalistą?

Jak wynika z bloga Ugryź Zdrowie, bez względu na to, co stanowi Twoją motywację, zawsze jest dobry moment na to, aby kontakt z poradnią dietetyczną online znalazł się na liście Twoich celów. Do dietetyka zgłaszają się osoby, które chcą poprawić swój sposób odżywiania i jadłospis, aby wyeliminować dyskomfort i bóle ze strony m.in. układu pokarmowego, stracić zbędne kilogramy – szczególnie przed sezonem letnim, poprawić przemianę materii lub odżywiać się zgodnie z obostrzeniami wiążącymi się z konkretnymi schorzeniami. Wszelkie inne przyczyny kontaktowania się ze specjalistą są równie wartościowe, pomagają odkryć źródło problemu i znaleźć skuteczne rozwiązania.

- R E K L A M A -

Pierwsza wizyta u dietetyka

Twój pierwszy kontakt z dietetykiem to przede wszystkim rozmowa, której celem jest poznanie Twojej sytuacji i potrzeb. Aby jak najlepiej zadbać o Twoje potrzeby, muszę Cię dobrze poznać. Właśnie dlatego zapytam Cię o następujące kwestie:

- R E K L A M A -
  • powód kontaktu,
  • stan zdrowia,
  • dolegliwości i częstotliwość ich występowania,
  • aktualny sposób odżywiania,
  • aktywność fizyczną,
  • poziom stresu,
  • warunki pracy i zamieszkania,
  • gust kulinarny.

Konieczność zebrania wszystkich tych informacji wynika jedynie z troski o Ciebie. Przeprowadzenie takiego wywiadu pozwali mi dobrze Cię poznać i dostosować zalecenia dietetyczne do Twoich potrzeb. Schorzenia, które doskwierają ci ze strony układu pokarmowego, mogą mieć swoje źródło nie w alergiach pokarmowych czy innych dolegliwości natury fizycznej, lecz w psychice. Mogą się wiązać z codziennym stresem lub wpływem środowiska zewnętrznego, a nawet z tym, jak się na co dzień ubierasz. Ostatni przypadek dotyczy przede wszystkim kobiet, które przez większość chodzą w obcisłych spódnicach lub spodniach z wysokim stanem. W ten sposób dodatkowo obciążają żołądek, co może się przyczyniać do występowania znanego powszechnie refluksu.

Artykuł partnera

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: