Co udało się zrobić przez 4 lata? Starosta Debich podsumował kadencję

Dziś w gmachu Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano osiągnięcia samorządu powiatowego w latach 2014-2018. Z dziennikarzami spotkali się starosta Krzysztof Debich, wicestarosta Zdzisław Trawczyński, skarbnik Piotr Łaszewski i dyrektor Wydziału Zarządu i Rozwoju Powiatu Jacek Saramonowicz.

- R E K L A M A -

Podczas konferencji przedstawiono największe dokonania w mijającej powiatowej kadencji. Podzielono je na kilka bloków tematycznych dotyczących edukacji (m.in. nowe ekopracownie w wielu powiatowych szkołach), drogownictwa (m.in.budowa ponad 50km nowych dróg powiatowych), remontów i inwestycji (m.in.przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej do KSS, remont starostwa, budowa boisk), opieki zdrowotnej (m.in.realizacja projektu PL13, remont SOR-u, powrót kardiologii do Kutna), rozwój i promocja rolnictwa (m.in. konkurs Lew Kutnowski, Powiatowy Dzień Rolnika), pomoc społeczna, informatyzacja starostwa czy uporządkowanie powiatowych nieruchomości.

- R E K L A M A -

Podczas konferencji zapytaliśmy starostę i wicestarostę, o krótkie podsumowanie mijającej kadencji.

To dysonans poznawczy. Zarząd powiatu pracuje, a rada dyskutuje. Tak to wyglądało najogólniej rzecz ujmując. Utrudniało nam to pracę, ale zrobiliśmy kawałek dobrej roboty i powiat jest na dobrej drodze – skomentował starosta Krzysztof Debich.

- R E K L A M A -

Mieliśmy doświadczenie samorządowe czy społeczne i to w jakiś sposób ułatwiło nam (wraz ze starostą – przyp. red.) „przetrwanie”. Funkcjonowaliśmy 11 do 10 i nie było to łatwe, żeby realizować inwestycje. Zawsze można mieć jakiś niedosyt, ale uważam, że nie był to czas stracony dla powiatu – tak z kolei kadencję podsumował wicestarosta Zdzisław Trawczyński.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: