Co warto wiedzieć na temat pierwszego seksu

Pierwszy raz to duże wydarzenie w życiu każdej kobiety. Przed tym wydarzeniem możesz mieć wiele mniej bądź bardziej skomplikowanych pytań, co prowadzi Cię do rozmów z przyjaciółkami czy szukania informacji w internecie. Pamiętaj jednak, aby odróżniać fakty od mitów i sięgać tylko i wyłącznie po sprawdzoną wiedzę.

- R E K L A M A -

Kiedy jest najlepszy moment na pierwszy raz?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Obecnie często zdarza się, że ludzie decydują się na swój pierwszy seks o wiele później niż kiedyś. Ma na to wpływ strach przed intymnością, ciążą bliskością oraz uboga edukacja seksualna. Jeżeli jesteś na to wydarzenie przygotowana oraz pewna, to jest Twój czas – wiek w tym wypadku jest względny. Musisz jednak pamiętać, że stosunek musi się odbyć za zgodą jednej i drugiej strony.

- R E K L A M A -

Stresuję się przed seksem, czy to normalne?

TAK! Jak najbardziej. Jedne kobiety będą traktować pierwszy seks jako zwykłą sprawę i w ogóle nie będzie miał on na nie większego wpływu. Inne stresują się przed tym wydarzeniem i czasem dochodzi nawet do wątpliwości. Miej na uwadze fakt, że Twój partner także może się tym przejmować. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest rozmowa – nie wstydźcie się, tylko bądźcie ze sobą całkowicie szczerzy. 

- R E K L A M A -

Rzeczywistość zupełnie różniła się od oczekiwań…

Tak wiele kobiet opisuje swój pierwszy raz. Dlaczego tak jest? Na temat pierwszego seksu krąży wiele mitów, a książki i filmy wcale tego nie ułatwiają. Z jednej strony mamy obrazy wyidealizowanego pierwszego razu pełnego świec, płatek róż i romantycznej muzyki, a z drugiej obrazy filmu pornograficznego, które w ogóle nie oddają atmosfery pierwszego seksu. 

Zderzenie się z rzeczywistością może okazać się zbyt brutalne. Pamiętaj więc, że pierwszy raz może okazać się o wiele mniej niesamowity niż to sobie wyobrażasz i nie musi się on zakończyć orgazmem. 

Czy można przygotować się do pierwszego seksu?

Jeżeli chcesz w pełni przeżyć swój pierwszy raz weź pod uwagę kilka ważnych czynników:

 • gotowość – przemyśl czy jesteś w pełni gotowa, aby przeżyć swój pierwszy raz. Czy naprawdę robisz to dla siebie, czy może pod namową swojego partnera?
 • rozmowa – komunikuj się ze swoim partnerem, rozmawiajcie ze sobą na temat wszystkich waszych obawach co do Waszego pierwszego razu,
 • czas – pamiętajcie – nie róbcie tego pod goniącym Was czasem i w byle jakim miejscu,
 • ciało – poznawajcie swoje ciała, dzięki temu będziecie bardziej świadomi swoich potrzeb, tego co daje Wam przyjemność,
 • pośpiech – a raczej jego brak! Skupcie się na wspólnym tempie, który wpłynie na płynącą z seksu satysfakcję,
 • bezpieczeństwo – zabezpieczcie się – sięgnij po odpowiednią antykoncepcję – prezerwatywy zapobiegają zajściu w nieplanowaną ciążę oraz żadne z Was nie zarazi się chorobami przenoszonymi płciowo,
 • lubrykant – na wszelki wypadek możecie zaopatrzyć się w lubrykant na bazie wody, który pomoże w odpowiednim nawilżeniu i przyczyni się do czerpania większej przyjemności z seksu.

A co po wszystkim?

Seks dla każdego człowieka może być czymś innym – jedni traktują to jako podniecającą zabawę, a inni jako najintymniejszy sposób zbliżenia się z osobą, którą darzą uczuciem. Po pierwszym razie porozmawiaj ze swoim partnerem, zapytaj jakie były jego odczucia czy czym dla niego jest seks.

Podsumowanie

 • upewnij się, że oboje jesteście gotowi na pierwszy raz,
 • przygotujcie się fizycznie i psychicznie,
 • pamiętajcie o antykoncepcji,
 • lekkie krwawienie po pierwszym razie jest całkowicie normalne,
 • rozmawiajcie ze sobą.

Źródło: https://allwimin.com/pl/

materiał zewnętrzny

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: