Co warto zwiedzić w Gdyni?

- poniżej dalsza część artykułu -

Śmiało można nazwać Gdynię ”miastem wolnej Polski”. Choć oczywiście istniała ona już wcześniej, dopiero II Rzeczpospolita rozbudowała ją i nadała jej prawa miejskie w 1926 roku. Przez niespełna sto lat w mieście pojawiło się wiele niezwykle ciekawych i interesujących miejsc.

- poniżej dalsza część artykułu -

Historię tej części Trójmiasta możemy poznać, wybierając się do Muzeum Miasta Gdyni. Ekspozycję zainaugurowano w 1983 roku, choć dokumentowanie losów Gdyni trwało już od lat 60. Działania te prowadził Maciej Rosiński. To początkowo na jego zbiorach opierały się wystawy, które można było oglądać. W późniejszych latach były one sukcesywnie rozbudowywane. Głównym założeniem muzeum jest oczywiście przybliżenie, zarówno mieszkańcom, jak i turystom (a tych przecież nie brakuje w całym Trójmieście) historii zarówno Gdyni jako niezbyt dużej wioski nad polskim morzem, do nowoczesnego miasta, na trwałe wrośniętego w krajobraz miast w naszym kraju.  

Wszystkim miłośnikom morskich stworzeń, polecamy z kolei wybrać się do Akwarium Gdyńskiego. Zostało ono otwarte dla zwiedzających w czerwcu 1971 roku. W momencie powstania akwarium było znane jako Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie Morskiego Instytutu Rybackiego. Ekspozycja wodnego ogrodu zoologicznego opiera się w sumie na siedmiu różnorodnych salach, w tym jednej o charakterze dydaktycznym. Prezentowane są w nich zarówno wodne stworzenia na co dzień żyjące w głębinach Bałtyku, jak i te, które w naturalnym środowisku, można spotkać jedynie w takich zakątkach globu, jak Pacyfik czy Ocean Atlantycki. Do oceanarium warto się wybrać szczególnie z dziećmi, by mogły odkryć intrygujący i niezwykły świat zwierząt żyjących w wodzie. 

- poniżej dalsza część artykułu -

Ważnym punktem na planie Gdyni, jest także kościół św. Mikołaja. Świątynia zlokalizowana jest w dzielnicy Chylonia i pochodzi z końcówki XIX stulecia. Warto jednak dodać, że elementy prezbiterium, jak choćby figura św. Mikołaja pochodzi XVII wieku. Ozdobą tej części kościoła są także ołtarze, które wykonano zgodnie z założeniami stylu neogotyckiego.  

Czasem może zdarzyć się tak, że będziemy potrzebować nieco więcej gotówki, niż początkowo planowaliśmy. W takiej sytuacji można na przykład skorzystać z usługi przekazu pieniężnego. Wystarczy poprosić zaufaną osobę, by przelała nam potrzebną gotówkę. By to zrobić, wystarczy udać się do jednego z oddziałów firmy. Tam po wypełnieniu formularza i uzyskaniu numeru referencyjnego, środki za parę minut powinny pojawić się na koncie. By je odebrać, trzeba również udać się do placówki w Gdyni. Po potwierdzeniu odbioru przekazu dowodem tożsamości oraz wspomnianym już numerem referencyjnym będziemy mogli bez przeszkód podjąć środki. 

- poniżej dalsza część artykułu -

Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się urlopem, bez obawy, że nie będzie nas stać na wakacyjne wydatki, takie jak pamiątki czy obiad w jednej z wielu knajpek na gdyńskim rynku. Przekazy MoneyGram Gdynia, to nowoczesne rozwiązanie, odpowiadające Twoim potrzebom. 
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklama