reklama
reklama

Co wydarzy się w 2020 roku w gminie Kutno? Przed nami ważne inwestycje

Remonty dróg, termomodernizacje oraz wymiana sieci kanalizacji, a do tego oddanie do użytku dworu w Leszczynku – rok 2020 w gminie Kutno będzie obfitował w wiele ważnych inwestycji. O szczegółach opowiedziała nam Magdalena Krupińska-Kotulska, dyrektor ds. inwestycji i administracji w Urzędzie Gminy Kutno.

- R E K L A M A -

Największym inwestycyjnym wydarzeniem w gminie Kutno w tym roku będzie bez wątpienia oddanie do użytku dworu w Leszczynku, który ma stać się perełką architektoniczną i zabytkową w całym regionie.

Wartość projektu wg umowy i aneksu wynosi 10 937 983,68 zł, z czego dofinansowanie na łączną kwotę 6 200 944,84 zł, w tym: z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 5 922 250,69 zł, z Budżetu Państwa: 278 694,15 zł. O szczegółach tego przedsięwzięciach będziemy wkrótce obszernie informować.

- R E K L A M A -

Ale poza tym realizowany ma być szereg innych inwestycji.

W 2019 roku udało się zrealizować m.in. przebudowę drogi w Nagodowie, dodatkową przebudowę sieci kanalizacji w Głogowcu i budowę sieci wodociągu w Raciborowie. Jednocześnie pracowaliśmy już nad nowym 2020 rokiem. W najbliższym miesiącach planujemy kolejne ważne dla mieszkańców inwestycje – zapowiada Magdalena Krupińska-Kotulska, dyrektor ds. inwestycji i administracji w UG Kutno.

- R E K L A M A -

Gmina wykonała już dwa projekty dotyczące termomodernizacji szkół w Gołębiewku i Byszewie. Oba projekty zakładają między innymi wymianę źródła ciepła, docieplenie ścian zewnętrznych, wykonanie instalacji fotowoltaicznej i wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne. Dodatkowo w pierwszej ze szkół wymieniona ma być stolarka okienna, a w drugiej w planach jest wymiana poszycia dachowego wraz z ociepleniem. Dofinansowanie inwestycji może wynieść 85% kosztów kwalifikowanych.


W 2020 mieszkańców gminy czekać będą również inwestycje drogowe.

Planujemy przebudowę drogi dojazdowej w miejscowości Wysoka Duża oraz drogi dojazdowej w miejscowości Kotliska. Łączne dofinansowanie tych dwóch inwestycji może wynieść około 60% kosztów kwalifikowanych – komentuje M. Krupińska-Kotulska.

Gmina planuje również zająć się wymianą sieci kanalizacji – łącznie z przebudową przepompowni ścieków i modernizacji oczyszczalni ścieków – na terenie osiedlu mieszkaniowego w Lesznie. Jak mówi M. Krupińska-Kotulska, projekt został już złożony w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. ▪


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: