Wiadomości KutnoRegionCo z bezpieczeństwem mieszkańców? Odbyło się ważne spotkanie

Co z bezpieczeństwem mieszkańców? Odbyło się ważne spotkanie

W gmachu Urzędu Gminy Bedlno odbyło się spotkanie dotyczące poprawy bezpieczeństwa na newralgicznym skrzyżowaniu, gdzie w ostatnim czasie doszło do kilku groźnych wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym. Co ustalono?

O sytuacji w Bedlnie kilkukrotnie informowaliśmy na łamach portalu PanoramaKutna.pl. W listopadzie zdesperowani mieszkańcy zorganizowali protest. „Dość ofiar”, „Prosiliśmy, teraz żądamy”, „Dość bierności zarządców dróg” – między innymi te hasła znalazły się na przygotowanych przez mieszkańców transparentach. Protestujący wystosowali trzy postulaty. Chcą zainstalowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu, wytyczenie trzeciego pasa z drogi nr 92 w kierunku Janowa, a także budowę przejścia dla pieszych na drodze wojewódzkiej do marketu Dino.

- Reklama -

W ostatnich dniach odbyło się ważne spotkanie w sprawie poprawy bezpieczeństwa w tej części powiatu kutnowskiego.

– Wczoraj w Urzędzie Gminy Bedlno uczestniczyłem w spotkaniu związanym z modernizacją skrzyżowania w Bedlnie oraz budową chodnika przy drodze 583 zorganizowanym z inicjatywy sołtysa wsi Kazimierek (gm. Bedlno) Zbigniewa Jagniątkowskiego, Tomasza Ryczkowskiego wraz z radnymi oraz Wójtem Gminy Bedlno Józefem Ignaczewskim. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Pan Naczelnik oraz Pan Dyrektor Departamentu Infrastruktury Rafał Jóźwiak – napisał w mediach społecznościowych senator Przemysław Błaszczyk.

- Reklama -

Tematem spotkania była poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z droga wojewódzką nr 583 i droga powiatową nr 2112E w miejscowości Bedlno. Samorząd zgłosił potrzebę budowy chodnika, jak również wskazał na duże natężenie ruchu występujące zwłaszcza w okresie kampanii buraczanej (sąsiedztwo cukrowni w Dobrzelinie).

Jak informuje senator Błaszczyk, ze strony Urzędu Marszałkowskiego padły zapewnienia o budowie chodnika drogi DW 583 czyli od Bedlna do granicy gm. Bedlno, jednak ze względu na duże koszty ma być on budowany etapami. W I etapie ma powstać odcinek najbardziej newralgiczny czyli rejon skrzyżowania z drogą krajową, a w II etapie część dalsza.

- Reklama -

– Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane wspólnie z samorządem gminnym, który ma zabezpieczyć środki na cześć projektową inwestycji. Na spotkaniu podjęty został również temat głównej inwestycji dotyczącej skrzyżowania. Przedstawiono bieżące ustalenia. W planach jest spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi – napisał senator Błaszczyk.- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: