Co z referendum w Krośniewicach? Mamy komentarz przewodniczącego miejskiej komisji. „Komisje wciąż pracują”

Od godz. 7. do godz. 21 mieszkańcy gminy Krośniewice mogli wziąć dziś udział w referendum w sprawie odwołania przed końcem kadencji burmistrz Katarzyny Erdman. Czekamy na informacje z pierwszych komisji obwodowych, a te wciąż pracują.

Jak udało nam się ustalić, mimo iż od zakończenia głosowania w referendum minęło już blisko półtorej godziny, przewodniczący Miejskiej Komisji ds. Referendum nie otrzymał jeszcze oficjalnie żadnego z protokołów. Wciąż nie wiadomo więc, jak głosowali mieszkańcy gminy Krośniewice, ani jaka była frekwencja.

Tuż przed godziną 22:30 na temat sytuacji rozmawialiśmy z przewodniczącym miejskiej komisji referendalnej w Krośniewicach.

Na tę chwilę nie spłynęły do nas protokoły z żadnej z obwodowych komisji. Komisje wciąż pracują, a my czekamy na pierwsze protokoły – powiedział w rozmowie z portalem PanoramaKutna.pl Sławomir Selder, przewodniczący Miejskiej Komisji do spraw Referendum w Krośniewicach.

Aby niedzielne referendum było ważne, musiał zostać spełniony warunek frekwencyjny. Udział w nim musiało wziąć nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborach w 2018 roku. Wówczas do wyborów poszło 3577 osób, więc teraz ta liczba musiała wynosić przynajmniej 2147 osób.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: