reklama

Co ze strefą kibica w Kutnie? Miasto podjęło decyzję

Za dwa miesiące rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji, na których nie zabraknie naszej reprezentacji. Czy z tej okazji w Kutnie powstanie specjalna strefa kibica?

Sześć lat temu podczas EURO 2012, które odbywało się w naszym kraju, w Kutnie na boisku „Kutnowianki” utworzono specjalną strefę kibica, gdzie na dużym ekranie można było przeżywać piłkarskie emocje.

- R E K L A M A -

W kolejnych latach takie miejsce pozostało tylko w pamięci kibiców, bowiem ani w trakcie MŚ w Brazyli w 2014 roku (nasza kadra nie grała na mundialu), ani EURO we Francji w 2016 roku w Kutnie nie stworzono specjalnej strefy dla kibiców.

O to, czy podczas tegorocznych MŚ w Rosji kutnianie będą mogli wspólnie przeżywać emocje w specjalnej strefie zapytaliśmy w UM Kutno.

- R E K L A M A -

Miasto nie planuje organizacji strefy kibica w związku z tegorocznymi Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej z uwagi na wysokie koszty takiego przedsięwzięcia – poinformowało Panoramę biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno.

Miasto musiałoby wygospodarować teren na strefę, zapewnić ochronę, a także – co najważniejsze – wykupić od Telewizji Publicznej licencję na publiczne odtwarzanie i zgodę sygnałową na okres trwania MŚ w Rosji.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: