reklama
reklama
reklama
reklama

Co ze zniszczonymi ławkami nad Ochnią? Przez koronawirusa zrezygnowano „z tak drogiego zadania”

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy odrestaurowane zostaną zdewastowane ławki w parku nad Ochnią. W tej sprawie interpelację ostatnio napisał radny Łukasz Walczak i do sprawy ustosunkował się już kutnowski magistrat.

Na terenach rekreacyjnych w parku nad Ochnią znajduje się około 40 ławek, które od czasu powstania tego parku nie były odnawiane. Proszę o uzupełnienie brakujących elementów ławek oraz pomalowanie ich celem odświeżenia – zawarł w interpelacji Łukasz Walczak.

- R E K L A M A -

Jak mówi radny Walczak, niskim kosztem można poprawić wizerunek tej części Kutna.

W skali budżetu miasta nie jest to duży wydatek, a przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy wizerunku parku, w którym dużo osób spędza wolny czas. W ubiegłym roku już składałem w tej sprawie interpelację, lecz moja prośba nie została zrealizowana – komentuje Ł. Walczak

- R E K L A M A -

Miasto przyznaje, że podjęło działania w tej sprawie, ale jego plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i zrezygnowano „z tak drogiego zadania”.

Na początku roku Biuro Zieleni Miejskiej podjęło działania w sprawie wyceny wymiany elementów małej architektury na wspomnianym terenie. Jednak ze względu na zaistniałą sytuację, związaną z wystąpieniem pandemii, zrezygnowaliśmy z tak drogiego zadania – komentuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

Niewykluczone jednak, że ławki niebawem zostaną odrestaurowane.

Aktualnie zbierane są wyceny remontu ławek (malowanie, wymiana desek). Jeżeli koszty nie przekroczą finansowych możliwości, zadanie zostanie wykonane w bieżącym roku – dodaje J. Boczkaja.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: