PanoramaKutna.plKutnoCo ze zniszczonymi ławkami nad Ochnią? Przez koronawirusa zrezygnowano "z tak drogiego zadania"

Co ze zniszczonymi ławkami nad Ochnią? Przez koronawirusa zrezygnowano „z tak drogiego zadania”

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy odrestaurowane zostaną zdewastowane ławki w parku nad Ochnią. W tej sprawie interpelację ostatnio napisał radny Łukasz Walczak i do sprawy ustosunkował się już kutnowski magistrat.

Na terenach rekreacyjnych w parku nad Ochnią znajduje się około 40 ławek, które od czasu powstania tego parku nie były odnawiane. Proszę o uzupełnienie brakujących elementów ławek oraz pomalowanie ich celem odświeżenia – zawarł w interpelacji Łukasz Walczak.

-

Jak mówi radny Walczak, niskim kosztem można poprawić wizerunek tej części Kutna.

W skali budżetu miasta nie jest to duży wydatek, a przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy wizerunku parku, w którym dużo osób spędza wolny czas. W ubiegłym roku już składałem w tej sprawie interpelację, lecz moja prośba nie została zrealizowana – komentuje Ł. Walczak

-

Miasto przyznaje, że podjęło działania w tej sprawie, ale jego plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i zrezygnowano „z tak drogiego zadania”.

-

Na początku roku Biuro Zieleni Miejskiej podjęło działania w sprawie wyceny wymiany elementów małej architektury na wspomnianym terenie. Jednak ze względu na zaistniałą sytuację, związaną z wystąpieniem pandemii, zrezygnowaliśmy z tak drogiego zadania – komentuje Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Niewykluczone jednak, że ławki niebawem zostaną odrestaurowane.

Aktualnie zbierane są wyceny remontu ławek (malowanie, wymiana desek). Jeżeli koszty nie przekroczą finansowych możliwości, zadanie zostanie wykonane w bieżącym roku – dodaje J. Boczkaja.

-

Nie przegap: