reklama
reklama
reklama
reklama

Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Minister mówi, kiedy mogą pojawić się obostrzenia

W Polsce wzrasta liczba zakażeń koronawirusem, jednak na tę chwilę nie ma mowy o wprowadzaniu obostrzeń związanych z walką z pandemią. Głos w sprawie zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski.

- R E K L A M A -

– Rośnie liczba zakażeń, jednak sytuacja nakazuje koncentrować się na liczbie hospitalizacji. Jeśli nie przekroczy 5 tys. w skali całego kraju, nie będziemy podejmować żadnych kroków restrykcyjnych – mówił podczas piątkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Jak podkreśla minister Niedzielski, choć w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu wzrośnie liczba hospitalizacji, to „biorąc pod uwagę poziom wyszczepienia społeczeństwa – nie zagrozi to wydolności systemu opieki zdrowotnej”.

- R E K L A M A -

Na dzień 5 lipca 2022 w szpitalach znajdowało 449 pacjentów z COVID–19. Z kolei za okres 30.06.2022 – 6.07.2022 odnotowano 4163 (w tym 556 ponownych zakażeń) potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID–19 zmarło 5 osób, z powodu współistnienia COVID–19 z innymi schorzeniami zmarło z kolei 11 osób.

(Źródło: Ministerstwo Zdrowia/Twitter)

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: