reklama
reklama

COVID-19 w szkołach i przedszkolu w Kutnie. W trzech placówkach prowadzono naukę hybrydową

W ostatnim czasie w trzech placówkach edukacyjnych, których organem prowadzącym jest UM Kutno, wprowadzono tryb hybrydowy związany z COVID-19. W naszym mieście obserwuje się tendencję wzrostu zachorowalności na koronawirusa.

Mimo wysokiego odsetka zaszczepionych już obserwujemy tendencję wzrostu zachorowalności na COVID-19. Niestety już w dwóch szkołach i jednym przedszkolu musieliśmy zastosować nauczanie hybrydowe – mówi Jacek Boczkaja, zastępca Prezydenta Kutna.

- R E K L A M A -

O szczegóły zapytaliśmy w kutnowskim magistracie. Jak wygląda sytuacja?

W SP nr 6 nauka hybrydowa dotyczyła dziewięciu oddziałów, ale ten tryb nauczania zakończył się 24 września. Do tego samego dnia w trybie hybrydowym z powodu COVID-19 działał też jeden oddział w Przedszkolu Miejskim nr 15. Z kolei do dzisiaj w trybie hybrydowym przebywał jeden oddział w SP nr 7 – wylicza Kamil Klimaszewski z biura prasowego Urzędu Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

Szczepieniobus przyjechał do Kutna

Dziś w Kutnie stanął szczepieniobus. Wszyscy chętni, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19 mogli przyjąć dawkę szczepionki. W Kutnie do tej pory zaszczepiło się 58,1% mieszkańców. To drugi wynik w województwie łódzkim. Szczepieniobus był dostępny w czwartek w godzinach 09:00 – 13:00. Do wyboru były szczepionki koncernów: Johnson&Johnson oraz Pfizer.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: