Ćwiczenia antyterrorystyczne. Mieszkańcy Kutna i okolic otrzymali alerty RCB

Od kilku dni w Polsce prowadzone są zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia służb mundurowych pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Dziś mieszkańcy Kutna i okolic otrzymali alerty z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

Ćwiczenia służb odbywają się między innymi w Warszawie, Łodzi i Poznaniu, ale także na terytoriach różnych województw.

„UWAGA! 19.04 na terenie kraju odbeda sie cwiczenia sluzb. Dzialania antyterrorystyczne i poscigowe, mozliwe utrudnienia w ruchu, stosuj sie do polecen” – wiadomości tekstowe o tej treści RCB wysłało dziś rano do mieszkańców naszego regionu.

- R E K L A M A -

Ponad 2,6 tys. policjantów w akcji

Od 17 do 19 kwietnia br. w całej Polsce odbywa się ćwiczenie pod kryptonimem „Wolf-Ram-23”. Organizatorem jest Komenda Główna Policji, we współpracy z Federalnym Biurem Śledczym (FBI) Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

W ćwiczeniu bierze udział blisko 2,6 tys. funkcjonariuszy Policji m.in. z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Centralnego Biura Śledczego Policji, a także Komendy Stołecznej Policji. W działania zaangażowano również Komendę Główną Straży Granicznej, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, ratowników medycznych, funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i 20 funkcjonariuszy Federalnego Biura Śledczego.

- R E K L A M A -
Ćwiczenia antyterrorystyczne „Wolf-Ram-23” w Łodzi / fot. KWP Łódź

„Wolf-Ram-23” to ćwiczenia dowódczo-sztabowe z zakresu koordynacji działań kryzysowych. Ich głównym zadaniem jest reagowanie Policji w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej w postaci ataku terrorystycznego, związanego z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym lub nuklearnym.

Organizacja tego typu ćwiczeń ma na celu skoordynowanie i współpracę służb stojących na straży bezpieczeństwa, a także sprawdzenie funkcjonujących procedur w przypadku wystąpienia zagrożenia.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: